suzuki_jimny-pickup-yomper- (2)

Koupit si dnes pick-up není žádný vlastně žádný problém. V nabídce jen má spousta značek, ale všechny jsou velké. Pokud chcete malý pick-up, budete mít dnes problém. Přesto tu nějaká řešení jsou, například tato přestavba Suzuki Jimny.

Britská společnost Samson Engineering Limited vzala Suzuki Jimny a upravila jej. Auta pojmenovala jako Yomper, což odkazuje na přezdívku britských mariňáků, kteří museli v roce 1982 ve válce o Falklandy překonat pěšky drsný terén, aby osvobodili hlavní město Port Stanley. V nabídce jsou dvě varianty: JMV225B Bergan s lakovanou korbou a obyčejnější, spíše čistě užitkové JMV275 Commercial. 

Přečtěte si také:  Úpravce se podíval na Suzuki Jimny. Dostal portálové nápravy i uzávěrky diferenciálů

Úprava nevznikla jen tak, že původní karoserie uřízli celou zadní část za předními sedadly a navařili korbu. Auto je předtím celé rozebráno, teprve pak přijde ke slovu řezání a sváření a pečlivé pasování. Za předními sedadly je nyní nově pevná stěna (na přání s posuvným oknem), podvozek dostal stavitelné tlumiče GAZ a o 5 cm vyšší světlou výšku, jiné silentbloky a jiné, dokonce kotoučové brzdy. Nakonec je jiná i geometrie náprav. Samozřejmostí je stále pohon všech čtyř kol. 

Nejsou to praktické pick-upy jen tak na pohled, ale dokáží odvézt až půl tuny. Pokud by to nestačilo, zapřáhnout za ně můžete přívěs o hmotnosti až 750 kg.

Přečtěte si také:  Japonský tuner upravil Suzuki Jimny. Inspirací mu byl Land Rover Defender

Než britská společnost Samson Engineering Limited pick-upy Yomper na bázi Suzuki Jimny začala nabízet, zabralo to tři roky vývoje. Auta už si můžete objednat. Cena verze Yomper JMV225B Bergan je stanovena v přepočtu na přibližně 510 tisíc korun, u Yomper JMV275 Commercial je to přibližně 540 tisíc korun. Obě ceny jsou bez daně.

Mimochodem, není to první přestavba Suzuki Jimny na pick-up. Už před časem jinou představili na Novém Zélandu.

1 komentář

Přidat komentář