DAMD-tuning-suzuki-jimny-little_d- (9)

Nejnovější Suzuki Jimny sklízí chválu kdekoliv se objeví a od kohokoliv, kdo se s ním sveze. Ani my jsme na tom nebyli v redakčním testu jinak. Jde také o auto, které se úpravci snaží přetvořit tak, aby vypadalo jako Mercedes-Benz třídy G a teď i jako Land Rover Defender.

Test Suzuki Jimny 1.5 VVT 5MT 4×4 AllGrip (2020)

Ostatně tvary Suzuki Jimny na přestavby na podobné modely má. Jeho výrazně hranatá karoserie k tomu jednoduše vybízí. Vzpomínáte si na to, jak Jimny, vypadající jako Géčko stálo po boku německého off-roadu? Zjednodušeně a velmi s nadsázkou řečeno totiž malé Suzuki vypadá jako mercedesovo dítě…

Japonský tuner Damd se ale rozhodl jít jinou cestou a inspiraci u své úpravy si vzal v původním Land Roveru Defender. Úpravce vyměnil přední masku a kapotu motoru, přední i zadní nárazník, zástěrky (lapače nečistot za koly) či nástavce blatníků. Do nich pak putují nová 16palcová kola- na výběr je ze dvou verzí: Dean Cross Country nebo APIO Wildboar SR. Na závěr jde o označení modelu na kapotě motoru, kde má Defender jednoduše „DEFENDER“, ale Suzuki Jimny tu má „LITTLE.D“. Na zadku ale původní označení zůstalo, přestěhovala se však registrační značka (z nárazníku do místa nalevo od rezervy).

Na technice se neměnilo zhola nic, takže stále je tu 1,5litrový benzinový čtyřválec s výkonem 75 kW/102 koní a s točivým momentem 130 Nm. Poháněna jsou standardně všechna čtyři kola a upravit si samozřejmě lze nechat jak verzi s manuální, tak i s automatickou převodovkou. 

Pro Evropany je ale horší zprávou fakt, že Suzuki Jimny jen tak nekoupí. Nedávno jsme se ale dozvěděli, že situace není beznadějná a i na český trh by se tento malý off-road přesto mohl vrátit.