Superrychlé Bugatti EB110 SS v akci [video]

Autor: Pavel Srp - 12. 10. 2012


Bugatii. Značka, která mluví sama za sebe. Založil ji už v roce 1909 Ettore Arco Isidoro Bugatti v alsaském Molsheimu. Ettoremu se tenkrát povedlo sehnat základní kapitál na výrobu pěti letadel a deseti automobilů.

Největší úspěch mu o mnoho let později, v roce 1924, přinesl model Bugatti, typ 35 a ještě o další čtyři roky později luxusní Bugatti Royale, kterých se dodnes z celkových sedmi vyrobených kusů dochovalo šest.

V dnešní době vlastní automobilku koncern Volkswagen, který má na svědomí i vůz Bugatti Veyron – první sériové auto, které překnalo mystickou hranici 1 000 koní!

Jeho předchůdcem byl ale model Bugatti EB110. Auto o mnoho charismatičtější a více sexy, které nevypadá jako mastodont. Navíc nebylo technicky o mnoho horší. Ve videu uvidíme nejsilnější verzi EB110 SS, v jehož útrobách byl uložen čtyřikrát (!!) přeplňovaný motor V12 o objemu 3,5 litru o výkonu 611 koní. Tahle střela se z klidu na 100 km/h dostala za 3,3 sekundy a maximální rychlost byla až 351 km/h!

Podívejte se na psí kusy, které s autem jeho majitel ve videu dělá a řekněte mi, není to prostě a jednoduše lahůdka? Dodnes mám radost z toho, že jsem dokonce hned dvojici Bugatti EB100 mohl naživo vidět… :)

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru