Subaru_Outback_2021_MPDB1

Subaru získalo po 9. za sebou nejvyšší hodnocení pěti hvězd v bezpečnostních testech EuroNCAP. Tentokrát exceloval Outback

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Subaru - 8. 9. 2021


Nový Subaru Outback v evropské verzi získal v rámci evropských bezpečnostních testů EuroNCAP maximální pětihvězdičkové hodnocení. Outback zaznamenal vynikající výsledky ve všech čtyřech oblastech hodnocení (dospělí, děti, chodci, asistenční systémy), které výrazně převyšují minimální požadovanou hranici. Dosáhl také velmi vysokého celkového průměrného skóre.

V oblastech asistenčních systémů a ochrany chodců nový Outback zaznamenal nejvyšší skóre, jakého kdy nějaké Subaru dosáhlo. Tyto výsledky znamenají napříč segmenty nejvyšší dosažené skóre podle aktuálních nejnáročnějších kritérií. Outback zároveň zaznamenal nejvyšší hodnocení v testech ochrany dětí ve voze, a to ve své třídě velkých rodinných vozů, opět podle nejnovějších zkušebních protokolů.

Tyto výsledky odrážejí pověst značky Subaru, která vyrábí vozidla navržená tak, aby poskytovala nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Subaru_Outback_2021_PO1

Nový Outback je vybaven nejnovější generací asistenčního systému EyeSight, vyvinutého přímo u Subaru pro prevenci kolizí. Ke své činnosti využívá dvojici kamer, které mají v nejnovější generaci téměř dvojnásobné zorné pole.

Nový software pro rozpoznávání obrazu je nyní schopen poskytnout 11 standardně dodávaných bezpečnostních funkcí: pokročilý adaptivní tempomat s funkcí udržování uprostřed jízdního pruhu, asistent pro nouzové udržování v jízdním pruhu, rozpoznávání dopravních značek s inteligentním omezovačem rychlosti, varování před opuštěním jízdního pruhu s vibracemi volantu, prevence opuštění jízdního pruhu (rozpoznává i okraje jízdního pruhu, jako je tráva či okraj vozovky) a přednárazový brzdový systém s rozšířenou podporou pro předcházení kolizím na křižovatkách.

Komplexní soubor bezpečnostní výbavy Outbacku zahrnuje také automatické brzdění při couvání, systém hlídání mrtvých úhlů zpětných zrcátek, upozornění na obsazená zadní sedadla a multifunkční kamerový systém: kamery pro přední/zadní/boční pohled pro bezpečnější jízdu, které zlepšují výhled z vozu.

Test Subaru Outback Field ES Lineartronic (2021)

Nový Outback je vybaven také systémem monitorujícím řidiče, tedy technologií Subaru pro rozpoznávání obličejů, jež řidiče upozorní na pocit únavy nebo rozptýlení při řízení.
Nový Outback je postaven na globální platformě Subaru, která se vyznačuje větším podílem vysokopevnostních ocelí na skeletu karoserie. Tím je karoserie lehčí a současně poskytuje o 40 % lepší ochranu při čelním, bočním a zadním nárazu. Poskytuje také účinnější absorpci nárazové energie a její efektivnější přenos. Karoserie byla podstatně zesílena novým rámovým řešením podlahy s dodatečnými výztuhami, což dále zvyšuje špičkovou úroveň bezpečnosti nového Subaru Outback.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru