Subaru má rekord na Nurburgringu, je to nejrychlejší sedan + video

Autor: Pavel Srp - 22. 7. 2017


Subaru WRX STI Type RA NBR Special zajelo rekordní čas na okruhu Nurburgring, který ho pasoval na nejrychlejší sedan na tomto okruhu. Časomíra se v pátek 21. července zastavila na hodnotě ukazující čas 6:57,5. A to je jen půl sekundy od času Porsche 918 Spyder…

To, jak rekordní jízda probíhala, si zatím prohlédnout nemůžeme. Video Subaru zatím neukázalo, ale tvrdí, že čas je regulérní a dohlíželi na něj přímo traťoví komisaři. Byl prý také změřen oficiální časomírou. Za volantem při rekordním kole seděl Richie Stanaway.

Nešlo samozřejmě o sériové auto, ale o závodní speciál. Jeho úpravu měla na starosti britská společnost Prodrive. A tihle kluci rozhodně vědí, co se sluší a patří, vždyť připravovali závodní speciály pro WRC… Na tomto rekordním autě hlavně vyladili aerodynamiku, která je schopna generovat přítlak až 300 kg, ale také motor. O pohon se stará přeplňovaný čtyřválec s objemem dvou litrů a výkonem více než šesti stovek koní (v 8500 ot./min) tedy dvojnásobku toho, co pohání sériové Subaru WRX STI. Na čase se jistě podepsala také sekvenční převodovka, která je schopna přeřadit během pouhých 20 – 25 milisekund. Díky úpravám i nové převodovce leží maximální rychlost až u 290 km/h.

Dominick Infant, šéf produktové komunikace Subaru, k tomu řekl: „Cílem bylo upozornit na nové Subaru WRX STI Type RA s vylepšenou dynamikou a ovladatelností, které automobilka uvede později během letošního roku. Tato specifikace má s rekordním speciálem několik věcí společných. Jedná se zejména o karbonovou střechu, zadní křídlo, 19” kola BBS nebo pneumatiky Yokohama Advan.“ Limitovaná série 500 kusů s upraveným motorem o objemu 2,5 litru a zvýšeným výkonem na 310 koní však bude k dispozici pouze pro americký trh, kde je Subaru prodejně velmi úspěšné. Cena stanovena zatím nebyla.

Aktualizováno, 9.8.2017:

Subaru konečně zveřejnilo video, ačkoliv nezabírá celou rekordní jízdu.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru