2021-subaru_levorg-airbag_pro_chodce

Subaru je značkou, která chce nabízet ta nejbezpečnější auta na světě a dělá pro to vše. Na domácím japonském trhu například do modelu Levorg nainstalovala airbag i vně automobilu. Jak možná tušíte, ochránit má při případné nehodě chodce.

Subaru Levorg, ale i některé další modely dostaly na domácím japonském trhu prvek výbavy, který je velmi netradiční. Na přední kapotě může být v případě sražení chodce vystřelen airbag tak, aby zmírnil možné následky takové nehody – zejména při možném kontaktu hlavy s čelním sklem. Správnou aktivaci airbagu zajistí senzory a čidla, zohledňující sílu nárazu i rychlost.

Přečtěte si také:  Znáte těchto 10 zajímavostí z historie Subaru Impreza?

Nejde o úplnou novinku, japonská značka začala venkovní airbagy do svých aut montovat už v roce 2017. Do Evropy, ale ani do Ameriky, kde Subaru prodá největší podíl svých aut, se tato výbava nedostala. Spousta ostatních automobilek bezpečnost sražených chodců také řeší, ale zpravidla na to jdou pomocí „vystřelovacích“ pantů kapoty, která se tím přizvedne a chodec potom spadne do „měkčího“.

Přidat komentář