Studenti university v Dubaji mají vozový park, o kterém se nám může jen zdát

Autor: Anina Russová -   21. 12. 2013


Asi se mnou budete souhlasit, že studium střední nebo vysoké školy rozhodně není jednoduché. Člověk je rád, že je, peněz je málo a z bodu A do bodu B většinu studentů přepravuje veřejná doprava. Ti šťastnější mají své vlastní auto, ale ve většině případů to bývá starší vůz, který moc parády nedělá. A i když už své auto mají, mnohdy ani nezbývá na to, aby ho natankovali.

No, ale ne všude na světě to funguje přesně takhle. Máme pro vás dnes malý přehled vozového parku studentů ve slunné Dubaji. Už vám asi začíná být jasné, že tady se nebudeme bavit o vozech staršího data výroby (a když, tak spíš o těch luxusních, raritních, vzácných….) nebo o přehledu tramvajenek. :)

Už když jsme si ukazovali skvělé vozy dubajské police, bylo jasné, že v téhle ropě zaslíbené zemi je všechno tak trochu jinak. American University of Dubai sídlí přímo uprostřed Spojených amerických emirátů, byla založena v roce 1995 jako pobočka americké InterContinental University, která má hlavní sídlo v Atlantě, v Georgii. Nicméně v roce 2007 se dubajská univerzita od té americké odpojila a stala se soukromým vzdělávacím institutem.

Jeden ze studentů téhle university jménem Meeka Nasser má na svědomí  fotografie, na něž se teď můžete podívat. Na těch jsou zachyceny vozy, kterými jezdí místní studenti na vyučování a přiznávám, že jsem z toho hodně překvapená. :)

Sám Meeka Nasser má BMW 750 Li, ale jak sám říká, za jeho vozem se opravdu nikdo neotočí a nikoho moc nezajímá. Pro ně je to doslova stará šunka, která si moc pozornosti nezaslouží. Sám dodává, že Porsche Cayenne nebo třeba Range Rover je tu považován taktéž za něco nezajímavého a za něco, čím jezdí ty chudší. Ti štastnější studenti, většinou synové a dcery místních šejchů a obchodníků s černým zlatem, jezdí vozy jako Rolls-Royce nebo Bentley.

Podívejte se na jedno neobyčejné parkoviště jedné neobyčejné školy. Je to přehlídka toho nejzajímavějšího, co se v Emirátech dá potkat. Pokud vás nepotká místní hlídka policie třeba v raritním Aston Martinu One 77 Q-Series… Svět v Dubaji je vážně neskutečný. Na jedné straně, když máte štěstí a dobře se narodíte, máte zabezpečen blahobyt do konce života. Pokud se narodíte jen o pár domů vedle, můžete skončit na ulici jako žebrák. Je to svět sám pro sebe, ale takhle přes půl zeměkoule mi připadá neskutečně zajímavý.

Přečtěte si také:  Nedostatek chipů není u konce. Toyota jej řeší tím, že zákazníkům dává opět klasické kovové klíče

-AR-

Štítky: , , , , , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *