Strážníci z Kladna hlásí nové přírůstky do vozového parku. Vozit je budou Škody Karoq

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Městská policie Kladno - 8. 7. 2022


Stejně, jako se čas od času postupně proměňuje vozový park státní policie, dochází k obměnám i u té městské. Před nedávnem to byla městská policie z Pardubic, která ohlásila dvě nové Škody Karoq se speciálním vybavením. A tento týden se k nim přidali i strážníci z Kladna, a i oni mají v autech část výbavy, kterou někteří u strážníků možná nečekají.

Přečtěte si také:  Škoda loni vydělala 1,08 miliardy eur. Mírně zvýšila i tržby na 17,7 miliard eur

I kladenská městská policie převzala do užívání Škody Karoq, tedy střední SUV mladoboleslavské automobilky. „Pro výkon služby potřebujeme vyšší vozy, abychom mohli při zásahu přejíždět přes překážky bez obavy z poničení vozidel,“ řekl pro Události ředitel MPK Michal Strieborný.

Městská policie v Pardubicích bude jezdit ve Škodě Karoq. Ve výbavě má i speciální pátrací světlo

Obě auta budou v nejbližší možné době dovybavena mimo jiné i velkými lékařskými kufry. Jinak dostala jak polepy městské policie, tak samozřejmě majáky i sirény. A dobrou zprávou je, že si auta můžete prohlédnout, aniž by se tak dělo při řešení nějakého přestupku. Městská policie Kladno totiž ve dnech 13. 7., 17. 8., 25. 8. a 8. 9. pořádá dny otevřených dveří. Vždy mezi jednou a třetí odpolední.