Městská policie v Pardubicích bude jezdit ve Škodě Karoq. Ve výbavě má i speciální pátrací světlo

Od Anina Russová | Zdroj a foto: MP Pardubice - 29. 6. 2022


Škodovky jsou u policejních sborů, městských i státních, velmi oblíbené. A to jak v zahraničí, tak v Česku. Není se tedy co divit, že nejnovějším přírůstkem do vozového parku pardubické městské policie jsou hned dvě Škody Karoq.

Jde o verze s pohonem předních kol, které mají pod kapotou benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 150 koní, který je doplněný automatickou sedmistupňovou předovkou a výbavou pro špatné cesty. Do policejní výbavy pak patří LED majáková rampa Whelen Ceridian 48 v modré barvě doplněné výstražnými světly v masce vozu. Majáková rampa obsahuje i informační lištu s programovatelným panelem zvlášť vpředu i vzadu. Strážníci si tak mohou vybrat z několika nápisů či směrových ukazatelů s pokyny pro účastníky silničního provozu. Rampa dále obsahuje i dvě další pracovní světla, nabízející přísvit bílého světla po stranách vozidla ať už pro osvětlení bezprostředního okolí vozu nebo pro osvícení do větší vzdálenosti.

„Na střeše vozu je pak navíc umístěn i pátrací světlomet Whelen Agres2. Ten strážníkům dává možnost nasvítit si během okamžiku libovolné místo kdekoliv v okolí vozu,“ popsal tiskový mluvčí strážníků Jiří Sejkora. A dodal: „Z vnitřní výbavy vozu zmiňujeme i doplněk v podobě odolných potahů sedadel. Je potřeba si uvědomit, že strážníci do vozidel usedají s výstrojí, kterou běžný řidič nenosí a na sedadla služebních vozů tak jsou na poli odolnosti kladeny vyšší nároky.“

Obě auta budou sloužit na oddělení výjezdových hlídek, které zajišťuje nepřetržitou službu ve městě, která klade na služební vozidla vyšší nároky v oblasti odolnosti.