Porsche Day na okruhu v Mostě | 2024

Stovky Porsche a tisíce lidí. V mostě se konal druhý Porsche Day

Autor: Pavel Srp - Foto: Pavel Srp - 5. 4. 2024


O víkendu se na mosteckém okruhu sešly stovky modelů Porsche a tisíce návštěvníků. Konal se tu druhý sraz vozů této německé sportovní značky s názvem Porsche Day. Byli jsme se na něj také podívat.

Pro všechny

Když už se koná nějaký Porsche sraz, zpravidla je to pro dvoudveřové modely, ty čtyřdveřové tam pořadatelé nechtějí. V případě Porsche Day je tomu ovšem jinak a vítáni tu jsou všichni majitelé se všemi typy vozidel Porsche. Vedle sebe se tak mohlo postavit exkluzivní Porsche Carrera GT, Porsche 911 Dakar (přijela sem hned dvě!) anebo klidně i Macan.

Přesto tu samozřejmě bylo k vidění nejvíce modelů Porsche 911 od těch úplně základních verzí až po nejnovější 911 GT3 RS, která jako by vyjela z nějakého komiksu. Obrovské křídlo, všudypřítomné winglety a další aerodynamické prvky a hodně velká kola u něj jasně dávají najevo, že to není jen tak nějaká hračka.

Majitelé ale přivezli ukázat i další modely jako například hodně Caymanů a Boxsterů, ale i několik starších 944 a dalších modelů. Nechyběl dokonce ani Taycan. Většinou šlo ovšem o moderní modely, vzduchem chlazených 911 nebo veteránů tu bylo minimum.

Vystav nebo jezdi

Sraz byl koncipován tak, že si majitelé aut mohli (předem) vybrat, zda přijedou svoje auto jen vystavit nebo budou jezdit po okruhu. V předprodeji bylo několik celodenních vjezdů na trať. Pokud jste si jej koupili, mohli jste se svým porschákem kroužit po okruhu klidně celý den. Jednou ze soutěží bylo na konci dne i vyhlašování toho, kdo se svým autem nakonec po okruhu ujel nejvíc kol. Vyhlašovalo se ale také nejhezčí Porsche podle hlasování samotných návštěvníků.

Výstava aut se odehrávala nejen na parkovišti za boxy, ale protože toto parkoviště se brzy zaplnilo, tak i na parkovišti u bistra pod hlavní věží. Aut totiž nakonec přijelo několik stovek. Mohlo za to i opravdu krásné počasí, protože po celý den svítilo sluníčko a bylo teplo.

A asi i povedené počasí přilákalo tisíce návštěvníků. Dopoledne a kolem oběda (ve 12°° vyrazila na trať spanilá jízda téměř všech Porsche, která na sraz přijela) areál mosteckého okruhu téměř praskal ve švech a mezi auty se jen tak tak dalo projít. Po obědě už se situace zlepšovala, ale návštěvníci nemizeli až do pozdního odpoledne.

Na kompletní fotogalerii z Porsche Day 2024 se můžete podívat na další stránce.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru