Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50.

Logo symbolizuje bohaté dědictví zakládajících společností skupiny Stellantis a sílu portfolia 14 významných automobilových značek, které pod oba koncerny spadají. Dokládá rovněž různorodost profesního zázemí jejích zaměstnanců pracujících ve všech regionech světa. Spolu s názvem Stellantis – jehož latinský základ „stello“ znamená „zářit hvězdami“ – je vizuálním vyjádřením ducha optimismu, energie a obnovy diverzifikované a inovativní společnosti odhodlané stát se jedním z nových lídrů v nadcházející éře udržitelné mobility.

Přečtěte si také:  Tohle není klasický Fiat. Je to nový elektromobil, který si můžete koupit i v České republice

Představení loga je dalším krokem k dokončení projektu fúze, k němuž by mělo dojít do konce prvního čtvrtletí roku 2021 za splnění obvyklých podmínek pro uzavření operace, včetně jejího schválení akcionáři obou společností na jejich příslušných mimořádných valných hromadách a splnění antimonopolních a dalších regulačních požadavků.