stellantis-logo

Společnosti Peugeot S.A. („skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N. V. ( „FCA“) v současné době realizují plán fúze 50:50, jenž byl definován v dohodě o sloučení oznámené 18. prosince 2019. Nyní společnosti dokončily důležitou etapu plánu a oznamují, že název nové skupiny bude STELLANTIS.

PSA a FCA se dohodly na sloučení. Vznikne tak čtvrtý největší výrobce automobilů z hlediska objemu

STELLANTIS vychází z latinského slovesa „stello“, což znamená „„zářit hvězdami“. Inspiraci čerpá z nového a slibného spojení legendárních automobilových značek a silných firemních kultur, které se společně stanou jedním z nových lídrů budoucí éry mobility, a zároveň přitom zachovají veškerou jedinečnou hodnotu jak celku, tak svých dílčích složek.

STELLANTIS spojuje velikost skutečně globální společnosti, nadání lidí, know-how a zdroje umožňující poskytovat udržitelná řešení mobility pro nadcházející desetiletí.

Přečtěte si také:  Jeep zítra ukáže nový Grand Cherokee. Ukáže ho i jako plug-in hybrid 4xe

Latinský původ názvu vzdává hold bohaté historii obou zakládajících společností, zatímco evokace astronomie ukazuje na energii, optimismus a schopnosti obnovy, jež inspirovaly celou fúzi, která změní automobilový průmysl.

Proces vytváření nového názvu začal krátce po oznámení dohody o fúzi. Podílely se na něm vrcholové managementy obou společností a skupina Publicis.

Název STELLANTIS bude používán výhradně na úrovni skupiny jako firemní značka. Dalším krokem v tomto procesu bude odhalení loga, které se spolu s názvem stane identitou společného podniku. Názvy a loga stávajících značek skupiny STELLANTIS zůstanou nezměněny.

Přečtěte si také:  Opel Grandland prošel modernizací. Designově se vlastně žádné překvapení nekoná

Jak již bylo uvedeno, dokončení projektu fúze by mělo proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021, při splnění obvyklých podmínek dokončení, včetně schválení akcionáři obou společností na jejich mimořádných valných hromadách a splnění antimonopolních a dalších regulačních požadavků.