Stellantis-a-Foxconn-Mobile_Drive

Stellantis NV (Stellantis) a Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. (Foxconn) společně se svou dceřinou společností FIH Mobile Ltd. (FIH) oznámily podpis nezávazného memoranda o porozumění, jehož cílem je vytvořit společný podnik Mobile Drive, v němž budou mít každá ze skupin 50 % hlasovacích práv. Cílem projektu je urychlit vývoj a nabídnout uživatelům významné inovace prostřednictvím nejmodernější spotřební elektroniky, rozhraní HMI a služeb, které překonají očekávání zákazníků.

Přečtěte si také:  Nový Peugeot 308 bude mít českou premiéru 30. října na výstavě Prague Car Festival

Mobile Drive spojí globální znalosti skupiny Stellantis v oblasti automobilového designu a inženýrství s globálními vývojovými schopnostmi společnosti Foxconn, která je uznávaným lídrem v rychle se vyvíjející oblasti softwaru a hardwaru pro chytré telefony a v oboru spotřební elektroniky. Výsledná součinnost postaví Mobile Drive do čela nové éry informačních a zábavních funkcí automobilů. Tyto funkce zajistí bezproblémové připojení uvnitř i vně vozidel, v nichž budou instalovány.

„To, jak funkce, které nabízejí naše automobily, zlepšují život zákazníků, je dnes stejně důležité jako atraktivní design nebo inovativní technologie,“ prohlásil Carlos Tavares, generální ředitel společnosti Stellantis. „Software představuje pro naše odvětví strategický posun. Stellantis se hodlá ujmout vedoucí role díky Mobile Drive, jenž umožní rychlý rozvoj funkcí a služeb v oblasti konektivity, které přinesou, stejně jako tomu je v případě elektrifikace, další zásadní proměnu našeho odvětví.“

„Vozidla budoucnosti budou stále více řízena a definována softwarem. Zákazníci požadují a očekávají stále kreativnější softwarová řešení propojující řidiče a cestující s automobilem. Mobile Drive splní a překoná tato očekávání díky týmům designérů a softwarových a hardwarových inženýrů,“ uvedl Young Liu, předseda představenstva společnosti Foxconn. „Jedná se o přirozené rozšíření vedoucí pozice společnosti Foxconn ve vývoji a aplikaci inteligentních technologií pro zlepšení kvality života spotřebitelů na celém světě.“

Přečtěte si také:  Nový Opel Astra představen. Nyní se spalovacími motory i jako plug-in hybrid. V roce 2023 přijde i elektromobil Astra-e

Stellantis a Foxconn budou spoluvlastníky veškerého vývoje, jenž podnik Mobile Drive přinese. Společný podnik, který bude mít sídlo v Nizozemsku, bude působit jako dodavatel pro automobilový průmysl a bude se účastnit výběrových řízení na dodávky softwarových řešení a souvisejícího hardwaru pro Stellantis i další výrobce automobilů.

„Mobile Drive se opře o rozsáhlé znalosti společnosti Foxconn v oblasti uživatelského prostředí a vývoje softwaru v mobilních ekosystémech a přinese převratné řešení chytrého kokpitu, které hladce začlení automobil do životního stylu řidičů, pro které je mobilita na prvním místě,“ uvedl Calvin Chih, výkonný ředitel společnosti FIH.

„Díky tomuto partnerství posuneme hranice technologie propojených automobilů a přineseme fascinující zážitky, které si ještě ani neumíme představit,“ dodal Yves Bonnefont, softwarový ředitel společnosti Stellantis. „Mobile Drive nám v konečném důsledku poskytuje hbitost, kterou potřebujeme k tomu, abychom mohli poskytovat digitální zážitky budoucnosti tak rychle, jak naši zákazníci požadují.“

Přečtěte si také:  CUPRA UrbanRebel Concept je "nejrebelštější" interpretace městského elektromobilu

Mobile Drive se zaměří na vývoj platforem infotainmentu, telematiky a cloudových služeb, které přinesou softwarové inovace v oblasti aplikací založených na umělé inteligenci, komunikaci 5G, over-the-air služeb, možností elektronického obchodu a integrace inteligentních kokpitů.

Společnosti Foxconn a Stellantis již dříve spolupracovaly na vývoji designového koncepčního vozu Airflow Vision, který byl vystaven na nejvlivnější světové technologické akci CES. Tento koncepční vůz ilustroval vizi obou společností v oblasti prémiové mobility a uživatelského zážitku nové generace.

Přidat komentář