Kdo by nemiloval ty staré americké pick-upy, na kterých je vidět, kolik už toho mají za sebou… Když se pak takový pracant dostane do těch správných rukou, může ještě udělat hodně parády. O designu ale teď nemluvíme.

Podíváme se totiž na auto, které na pohled vypadá skoro jako šrot, pod jeho kabátem se ale ukrývá parádní poklad. Jde o pick-up Ford F1 z konce čtyřicátých let. Parádní záležitost, která si vás svým vzezřením získá. Opravdu se ale zamilujete až po nastartování. To se totiž ze spánku probudí řadový vznětový šestiválec Cummins o objemu 5,9 litru.

Parádní přestavbu původně automobilového stařečka mají na vědomí nadšenci, kteří si říkají Chuckles Garage. Ti nechtěli jen tak nějaký pick-up s pořádným motorem. Chtěli víc, a proto motoru přidali dvě obrovská turbodmychadla, a navíc přidali dusík. Už vám asi začíná být jasné, že tohle nebude obyčejný pracovní nástroj.

Ve výsledku tak Ford disponuje výkonem 1 200 koní a točivým momentem monstrózních 2 711 Nm. Celé tohle peklo je přes upravenou sekvenční převodovku Dodge posíláno na zadní kola. Jestli je něco, co tento Ford umí, tak driftovat. Slova jsou tu ale podle nás zbytečná, raději se na to podívejte sami.