porsche-911-carrera-4s-dakar (2)

Než si představíme jeden velmi zajímavý projekt, vráťme se na chvíli do osmdesátých let a přesuňme se do Stuttgartu. Jistě netřeba připomínat, že právě zde sídlí automobilka Porsche, ale možná nevíte, že v roce 1984 model Porsche 911 SC zvítězil na slavné Rallye Paříž-Dakar. Za volantem tehdy seděl René Metge, budoucí šéf celého tohoto závodu.

A právě jeho off-roadovým speciálem se nechal inspirovat mladý německý podnikatel, který se rozhodl, že ze svého Porsche 911 Carrera 4S generace 992, udělá právě takový off-roadový speciál. A nemyslete si, že s ním hodlá honit parádu po městských ulicích. Právě naopak! Rozhodl se, že vyrazí z Německa do Dakaru, přičemž z větší míry chce jet původní trasou. Jen tedy vynechá původní startovací místo.

Do aukce se chystá slavné Porsche 959 určené pro závod Paříž – Dakar

Aby se svého vysněného auta dočkal, kontaktoval úpravce jménem Delta 4×4. S podobně zběsilými přestavbami mají spoustu zkušeností a tak se nápadu postavit takové auto zhostili. Změnit sporťák, který standardně brousí hladké asfalty okruhů, na bestii do opravdu náročného terénu, je opravdová výzva. Zatím pustili do světa jen několik málo vizualizací. Ty ale stačí k tomu, abychom si udělali docela dobrou představu o tom, jaký by měl výsledek být.

Úpravce v prvé řadě auto zvedne a to až tak, že světlá výška bude 250 milimetrů – tedy víc, než mají prakticky všechna dnešní SUV. S tím už by se i na poušti mělo dát jezdit. Chybět nebudou přídavná světla na kapotě, střešní nosič na vše potřebné a náhradní kola k tomu. Podvozek by pak měl být chráněn velkým plechovým plátem, díky němuž mu neublíží kamení ani písek.

Stavba auta je teprve v plenkách, hotovo by mělo být příští rok.