Stačilo málo a Audi RS Q8 je výkonnější než Lamborghini Urus. Postaral se o to švýcarský úpravce

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: O.CT Tuning - 13. 4. 2022


Widnau je malá švýcarská vesnička, ve které nežije více než 8500 obyvatel. Nebyla by ničím moc zajímavá, ale důvod, proč vám o ni říkáme, je fakt, že v ní sídlí velmi zajímavý úpravce. Jmenuje se O.CT Tuning a moc rád se zaměřuje na vozy Porsche, Volkswagen, ale také CUPRA, Dodge nebo Audi. Jejich poslední projekt stojí na základech velmi svižné Audi, konkrétně modelu RS Q8. Ovšem v novém podání je silnější než kdy dřív.

Audi RS Q8 bylo vždy považováno za takřka rovnocenného, ale levnějšího a pomalejšího sourozence Lamborghini Urus. Ovšem u O.CT Tuning se rozhodli, že právě na té rychlosti zapracují. Pod kapotou pracovali s přeplňovaným čtyřlitrovým osmiválcem, který standardně produkuje 600 koní a 800 Nm. A to je pořádná síla i pro tak velké SUV.

Přečtěte si také:  Manhart upravil Audi RS Q8. Výkonu má na rozdávání, ale neprojde technickou

Ovšem úprava řidiči té síly poskytne ještě mnohem víc. Po montáži nového výfukového potrubí a nové řídící jednotce má řidič k dispozici 800 koní a točivý moment 1030 Nm. Co se designu týče, úpravce se do žádných větších akcí nepouštěl. Vyměnil jen kola. Jde o 23palcové ráfky, které jsou oproti sériovým lehčí o osm kilogramů.

Pokud by toho výkonu a točivého momentu snad bylo pro někoho až příliš, a nebylo by se čemu divit, má úpravce v záloze ještě civilnější verzi. Ta má označení performance 1 a RS Q8 po její úpravě nabídne „jen“ 700 koní a 900 Nm. Nad ní pak je ještě verze disponující 725 koňmi a 950 Nm. Úpravce zatím nezveřejnil ceny jednotlivých úprav, ale objednávky již přijímá.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek