SUV jsou neustále na vzestupu, vznikají stále nové a nové modely a nebo varianty těch stávajících. Dokazují to také SEAT Ateca Cupra nebo Škoda Karoq, coby nový Yeti.

Obě auta byla v posledních dnech vyfocena na okruhu Nurburgring. U Atecy Cupra se to dá pochopit, přeci jen půjde o výkonou sportovní verzi, ale v případě škodovky je důvod nejasný. Nemění to ale nic na faktu, že se svižnější jízdou asi ani jedno z aut nebude mít výraznější problémy. I když jsou tahle dvě auta vlastně stejná, jsou také docela odlišná. 

SEAT Ateca Cupra je stále obestřena tajemstvím. Předpokládá se však, že o pohon se bude starat tatáž technika jako v případě nového Leonu Cupra 300. Očekávat se tedy dá přeplňovaný dvoulitr s výkonem kolem 300 koní a pohonem všech kol, což ostatně napovídá i znáček 4DRIVE na víku zavazadlového prostoru vyfoceného vozu.

Ten se ale od běžné verze Atecy příliš neliší. Jiný je ale přední nárazník, který pozbývá mlhové světlomety a nebo čtveřice koncovek výfuku, i když ty pravé jsou nějaké pochroumané.

Na fotografie se můžete podívat zde.

Nové kompaktní SUV je dvojčetem SEATu Ateca, o jeho jménu se však stále pouze spekuluje. Ačkoliv půjde o nástupce Yetiho, s největší pravděpodobností dostane jméno Karoq. Jak to bude bychom se měli dozvědět už velmi brzy.

Nové SUV bude menší než Kodiaq, dostane ale některé jeho designové prvky. Vůz bude stát na podvozkové platformě MQB a bude používat stejné motory jako Ateca, pod kapotu se ale dostane také nový 1,5litrový čtyřválec TSI EVO. Vybírat bude možné také mezi pohonem předních nebo všech kol, ale také mezi manuální a dvouspojkovou převodovkou DSG.

Slavnostní odhalení nového modelu se odehraje 18. května ve švédském Stockholmu. Výstavní premiéra se pak chystá na podzimní autosalon ve Frankfurtu, po němž by měly odstartovat prodeje.

Na fotografie se můžete podívat zde.