Spy foto: Nové BMW M3 se prohání po Nurburgringu

Autor: Pavel Srp - 17. 8. 2012


BMW M3 se již nedočkavě třese na své zákazníky. A na nejnovějších spy fotkách jim předvede to, co umí nejlépe. Závratnými rychlostmi se prohání po závodním orkuhu Nurburgring.

Malou zvláštností je to, že dosud BMW představilo M3 v sedanu jen ve dvou generacích: druhé E36 a a dosud poslední E90. V nové generaci bude ale provedení sedan tou první karosářskou variantou, která se na trh dostane. Kupé na trh dorazí později. Ovšem nejspíše ponese pojmenování M4. O tom, že BMW chystá velké změny v pojmenování svých modelů jsme si říkali nedávno.

Ale vraťme se zpět k auta na spy fotkách. Oproti standardnímu sedanu BMW řady 3 (F20) se tohle auto zdá být o poznání širší, v přední části jsou velké otvory pro přívod vzduchu k motoru a chlazení brzd. Zádi pak dominuje typická čtveřice koncovek výfuku.

Pod kapotu se po osmiválci v předešlé generaci vrátil šestiválec, který dopují dvě nebo tři (automobilka je v tomto ohledu stále tajemná) turbodmychadla. Očekáváme, že výkon se bude pohybovat kolem 450 koní.

Sériové BMW M3 by se jako koncept mohlo světu představit na autosalonu v Ženevě příští rok v březnu, produkční verze pak v září. Nechme se překvapit…

[nggallery id=1250]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru