Spy foto: Mercedes-Benz A25 AMG

Autor: Pavel Srp - 16. 4. 2012


Po oficiálním představení nového Áčka na autosalonu v Ženevě už automobilka Mercedes-Benz plně připravuje a testuje nejsilnější provedení A25 AMG. To bylo přistiženo přímo v blízkosti velitelství AMG v Affalterbachu v Německu. A25 AMG se začne prodávat v roce 2013.

Tyto obrázky ukazují, že nejsilnější  AMG verze třídy A dostane nové nárazníky a její tvary budou celkově agresivnější. V předním nárazníku budou mnohem větší průdcuhy, které budou mít za úkol přivést k velkým brzdám více čerstvého vzduchu, aby se uchladily. A25 AMG samozřejmě dostane nová kola z lehkých slitin, nižší a sportovní podvozek či nové výfukové potrubí s obdélníkovými koncovkami vyvedenými v rozích zadního nárazníku.

A25 AMG bude pohánět bude mít pohon všech kol, který bude spojen s dvouspojková převodovkou. Výkon motoru bude cca 350 koní! A to pouze ze čtyřválcového přeplňovaného dvoulitru! To je mnohem více než Audi RS3 či BMW 1M Coupé, kteří mají o cca 15-20 koní méně. Odhadované zrychlení z 0 na 100 km/h by nejsilnější Mercedes-Benz třídy A měl zvládnout hodně pod 5 sekund.

[nggallery id=681]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru