Toyota_Supra-Volkswagen_Golf_R-sprint-video

Sprint 340koňové Toyoty Supra a 300koňového Volkswagenu Golf R má překvapivý výsledek

Autor: Pavel Srp - 7. 9. 2019


Toyota Supra je trhák letošního roku, není tedy divu, že se objevuje ve spoustě srovnání. Tentokrát se ale postavila vedle auta, u kterého je to hodně překvapivé. A ještě více překvapivý je nakonec i výsledek tohoto srovnání. Na startu sprintu stojí vedle sebe Toyota GR Supra a Volkswagen Golf R!

Obě auta pohání řadový motor s turbodmychadlem, ale to je jediná společná věc, všechno ostatní už se liší. Zatímco Toyota Supra má řadový šestiválec, tak Volkswagen Golf R je čtyřválec. Liší se i objem, protože golf má dvoulitr, zatímco toyota třílitr.

Liší se i výkon motoru, protože Němec má 221 kW/300 koní a 380 Nm, zatímco Japonec se může pochlubit 250 kW/340 koňmi a 500 Nm.

Tak co je rychlejší: BMW Z4 M40i anebo Toyota GR Supra? Podívejte se

Tyto hodnoty přenášejí na silnici automatická převodovka v supře a dvouspojkové DSG v golfu. Na povrch silnice se dostávají u Toyoty skrze pouze zadní kola, zatímco Volkswagen se může na rozjezdu spolehnout na obě nápravy.

Výsledek je docela překvapivý. Ve videu uvidíme dvě jízdy. V té první zaspal Golf na rozjezdu, ale v té druhé už mu to šlo líp…

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru