Audi pokračuje ve spolupráci se Svazem lyžařů České republiky (SLČR) a v podpoře úspěšných českých reprezentantů v různých lyžařských disciplínách. Značka Audi se stala oficiálním partnerem nejstaršího lyžařského svazu na světě v prosinci 2014 a od té doby poskytuje funkcionářům SLČR a nejlepším českým lyžařům flotilu vozů Audi s pohonem všech kol quattro.

„Audi patří již mnoho let mezi největší podporovatele lyžařského sportu na mezinárodní úrovni a spolupráce se Svazem lyžařů České republiky je logickým vyústěním tohoto strategického zaměření, které nám umožňuje prezentovat výhody legandárního pohonu všech kol quattro přímo v prostředí, kde se cítí jako doma. Mám velkou radost, že můžeme podporovat české lyžaře i v nové sezoně,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Zimní sezona 2015/16 pod vlajkou Audi začala pro lyžaře 24. října v rakouském Söldenu a v období do března 2016 zahrnuje více než 200 mezinárodních sportovních akcí. Na mnoha z nich bude hájit barvy České republiky a značky Audi osm elitních českých lyžařů, kteří tvoří tzv. Audi Ski Team 2015/16 a v každodenním profesionálním i osobním životě jezdí v automobilech s logem čtyř kruhů a pohonem všech kol quattro.

„Je pro nás velkým přínosem, že se můžeme opřít o tak silného a spolehlivého partnera, jakým je značka Audi, která na národní i globální úrovni podporuje zimní sporty nepřetržitě již více než tři desetiletí,“ říká prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka.

Partnerství Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Již více než tři desetiletí spolupracuje Audi s německým lyžařským svazem DSV (Deutscher Skiverband) a od zimní sezony 2002/2003 je značka s logem čtyř kruhů partnerem Mezinárodní lyžařské federace FIS (Fédération Intenationale de Ski). Od prosince 2014 je značkou Audi podporován i Svaz lyžařů České republiky.

Audi je v sezoně 2015/16 partnerem 16 národních lyžařských federací: v Rakousku, Bulharsku, Kanadě, Finsku, Francii, Německu, Itálii, Koreji, Lichtenštejnsku, Nizozemí, Norsku, České republice, Švédsku, Švýcarsku, Španělsku a USA.

Pod vlajkou Audi jsou pořádány například závody světových pohárů ve skicrossu, alpském lyžování, cross country, severské kombinaci a skocích na lyžích a celá řada dalších akcí na světové úrovni. Audi je hlavním sponzorem seriálu závodu FIS Ski World Cup od roku 2002, přičemž aktuální smlouva platí až do roku 2018. Podobně podporuje Audi mistrovství světa v alpském lyžování (2003 až 2017), závody Hahnenkamm v Kitzbühelu (od roku 2000).

Přečtěte si také:  Temně černá, zatraceně rychlá a se skvělým zvukem. ABT upravil Audi RS4 Avant

Audi v posledních letech výrazně rozšiřuje svou podporu o další lyžařské disciplíny. Od roku 2011 je hlavním sponzorem seriálu závodů Audi FIS Ski Cross World Cup a v prosinci 2013 uzavřela značka se čtyřmi kruhy partnerství s Freeride World Tour. Od sezony 2014/15 se diváci setkávají s logem Audi také při sledování závodů světového poháru a mistrovství světa ve skocích na lyžích, ale v místech konání závodů Turnaje čtyř můstků je Audi přítomno jako partner již od roku 2003. V roce 2014 uzavřelo Audi partnerství se seriálem závodů FIS Cross Country World Cup a od roku 2013 je Audi jedním hlavním sponzorem Světového poháru v severské kombinaci.

Svaz lyžařů České republiky – nejstarší národní lyžařský svaz na světě

Svaz lyžařů ČR (SLČR) je zájmové sdružení občanů České republiky s vlastní právní subjektivitou. Je vrcholnou organizací lyžařského sportu v Česku, která hájí zájmy lyžování a snowboardingu směrem k organizacím v ČR i k Mezinárodní lyžařské federaci (FIS). Je členem ČUS, Českého olympijského výboru a FIS.
Základním posláním SLČR je široká podpora rozvoje lyžování a snowboardingu, lyžařského sportu, vrcholového lyžování a snowboardingu a sportovní reprezentace České republiky. Základem činnosti je aktivní podpora a propagace všech forem lyžování a snowboardingu mládeže a dospělých.

Svaz lyžařů ČR je nejstarším národním lyžařským svazem na světě. V roce 2003 oslavil 100 let od svého vzniku. Byl založen 21.11.1903 v Jablonci nad Jizerou na setkání tří zástupců prvních lyžařských klubů na našem území a byl nazván Svaz lyžařů Království českého.

SLČR má v současné době osm odborných úseků:

  • Akrobatické lyžování
  • Alpské disciplíny
  • Běh na lyžích
  • Lyžování na trávě
  • Severská kombinace
  • Skok na lyžích
  • Snowboarding
  • Základní lyžování

SLČR sdružuje více než 20 000 aktivních členů. Počet lyžující veřejnosti přesahuje 2 000 000 osob.

Vozy Audi pro české lyžaře

Členové nového Audi Ski Teamu 2015/16 mají o starost méně. O jejich komfortní a bezpečné cestování až k místům konání tréninků a závodů se i v nejnáročních zimních podmínkách postarají vozy Audi s vyspělým pohonem všech kol quattro. Na jaké vozy Audi vsadili jednotliví čeští reprezentanti v lyžařských disciplínách?

Šárka Strachová usedá za volant vozu Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro. Velké rodinné kombi s variabilním interiérem patří mezi oblíbené vozy českých manažerů. V modelu Audi A6 Avant se nevšedním způsobem snoubí funkčnost s komfortem, inovativní technikou a progresivním designem. V kombinaci s pohonem všech kol quattro je šestiválcový turbodiesel nabízen ve čtyřech výkonových variantách od 160 kW/218 koní do 240 kW/326 koní, které uspokojí jakékoli požadavky na jízdní dynamiku při průměrné spotřebě, jejíž hodnoty začínají již od pouhých 5,3 l/100 km.

Přečtěte si také:  Srovnali jsme Jeepy Wrangler ve verzích Rubicon a Sahara. Vzali jsme je do terénu

Ondřej Bank, Miroslav Dvořák a Marek Skála oceňují na modelu Audi A4 allroad quattro 2.0 TDI clean diesel nejen pozoruhodnou kombinaci výkonu a hospodárnosti, ale i robustní konstrukci s designem ve stylu SUV. Díky zvýšení světlé výšky o 37 mm si A4 allroad quattro snadno poradí i s jízdou mimo zpevněné cesty. Přitom však cestujícím nabízí stejně vysokou úroveň komfortu a bezpečnosti jako výchozí model A4 Avant.

Roman Koudelka vsadil na Audi A4 Avant 2.0 TDI quattro, který jej zaujal elegantními liniemi a prostorným interiérem s možností variabilního uspořádání. Díky němu uvnitř vozu snadno přepraví i dlouhé předměty, včetně lyžařského vybavení. Vyspělý vznětový motor vyniká nejen svou vyváženou výkonovou charakteristikou a hospodárností, ale i tichým, kultivovaným chodem, takže je skvělou volbou pro příjemné cestování na dlouhé vzdálenosti. K němu přispívá i dokonale nastavený podvozek, který nabízí jak komfortní odpružení, tak i precizní jízdní vlastnosti a vynikající stabilitu při sportovní jízdě nebo v nepříznivých podmínkách.

Lyžařky Tereza Kmochová a Andrea Zemanová nedají dopustit na svá kompaktní SUV Audi Q3 2.0 TDI quattro. Vyšší poloha za volantem umocňuje pocit bezpečí, plynoucí ze snadné ovladatelnosti a příkladné jízdní stability za všech provozních podmínek. S pohonem všech kol quattro si Q3 snadno poradí se všemi zimními nástrahami i ve vysokohorských oblastech. O bezpečnost se stará také celá řada moderních asistenčních systémů, která navíc ještě více usnadňuje a zpříjemňuje řízení.

Tomáš Kraus se nechal přesvědčit přednostmi modelu Audi Q5 2.0 TDI quattro clean diesel. Progresivní SUV zanechává na první pohled sympatický dojem, který nevyprchá ani po usednutí do prostorného interiéru, jehož příjemná atmosféra je definována přehledným designem a ušlechtilými materiály s dokonalým zpracováním. Progresivní styl doplňuje nejmodernější technika, která zaručuje nejvyšší úroveň komfort a bezpečnosti.