Speciální 3D přechod chrání chodce a lehce mate řidiče

Autor: Anina Russová - 10. 10. 2017


Na Islandu, respektive ve všech severských zemích je dopravní bezpečnost na velmi vysoké úrovni. Řidiči zde většinou jezdí v novějších autech, která překypují bezpečnostními pomocníky, a hlavně až fanaticky dodržují přísné bezpečnostní předpisy. Anarchii, kterou můžeme znát i z našich silnic, tu moc často neuvidíme.

A právě na Islandu přišli s další bezpečnostní vychytávkou, která by měla už tak docela uvědomělé řidiče upozornit na to, že se blíží k přechodu pro chodce. Ve městě Isafjordur totiž vznikl přechod nakreslený ve 3D stylu, takže to pro řidiče vypadá, že se blíží spíše k pevné překážce než k něčemu nakresleném na silnici.

Dalo by se říct, že přechod z určitého úhlu vypadá jako betonové kvádry, které se vznášejí nad silnicí. Něco podobného už před několika lety testovali také v Indii, kde 3D přechod zafungoval skvěle. Je proto jasné, že na Islandu bude mít stejně dobrý dopad. My pak jen dodáme, že takto namalované přechody bychom uvítali i u nás. Nebude to nijak extrémně drahé, funguje to výborně a okolí to nijak nehyzdí. Co vy na to?

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek