sprint-lexus_lfa-a-audi_r8_v10_spyder

Souboj desetiválců. Bude rychlejší Audi R8 V10 Spyder nebo Lexus LFA?

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - 12. 9. 2020


Ačkoliv se motory zmenšují, desetiválce zůstaly pod kapotami sportovních automobilů i dnes. Pohání například Lamborghini, ale také Audi R8, které je jednou z hvězd přiloženého videa. Tou druhou je epický Lexus LFA. A tyto dva supersporty se proti sobě postaví na startu sprintu. Který z nich asi vyhraje?

V obou případech jde o sportovní placky v tom pravém slova smyslu. Nízká, široká a docela dlouhá karoserie a velký, atmosféricky plněný motor.

Lexus LFA pohání 4,8litrový motor V10, který se dá vytočit až do 9000 otáček za minutu. Jeho maximální výkon je 560 koní a točivý moment dosahuje 480 Nm. Oproti tomu Audi R8 V10 poskytuje 540 koní a 540 Nm točivého momentu. R8 má výhodu v tom, že má pohon všech kol, zatímco LFA ženou jen zadní kola, ale nevýhodu v tom, že je asi o 290 kg těžší.

Pokud bychom se podívali na hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h, pak zjistíme, že Lexus stovky dosáhne za 3,8 sekundy, zatímco Audi za 3,2 sekundy. Maximální rychlosti jsou sice v tomto závodě irelevantní, ale pro kompletnost je dodáme. Japonec dokáže jet až 325 km/h, audi dokonce ještě o 3 km/h rychleji.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru