bmw-m3-autoskola

Slovensko bude mít vlastní autoškolu. Ministerstvo vnitra už čeká na schválení registrace na ministerstvu dopravy

Autor: Radim Plachý - Zdroj: pravda.sk - Foto: Pavel Srp - 24. 8. 2023


Autoškoly jsou zpravidla soukromé společnosti, ale na Slovensku chce autoškolu provozovat přímo stát. Stát se tak má prostřednictvím tamního ministerstva vnitra, které už požádalo o registraci.

Slovensko se chce více soustředit na to, aby si mohlo spoustu činností zařídit samo a nepotřebovalo k tomu soukromé firmy. Před časem předčasně zrušilo smlouvu na výrobu registračních značek české firmě a zadalo ji státní firmě. Teď má v plánu vlastní autoškolu, v níž bude vzdělávat i „svoje“ řidiče. Vzdělávat v ní chce hlavně policisty a hasiče, pro soukromé osoby určena nebude.

„Hlavním důvodem opětovného zřízení resortní autoškoly je operativní zabezpečení akceschopnosti Hasičského a záchranného sboru a policejního sboru s možností školení a výuky příslušníků ve vlastní režii, stejně jako úspory finančních prostředků, protože nebude nutné je zařazovat do soukromých autoškol,“ cituje stanovisko ministerstva vnitra tisková agentura Slovenské republiky (TASR).

Aktuálně je ministerská autoškola ve fázi administrativní. Ministerstvo už poslalo všechny potřebné dokumenty na ministerstvo dopravy k tomu, aby nová autoškola byla zaregistrována a dostala potřebnou akreditaci.

Slovenské ministerstvo vnitra navíc není jediné, které bude mít vlastní autoškolu, tu už provozuje i tamní ministerstvo obrany.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru