Slečna s čerstvým řidičákem se vyhýbala kočce. Škoda je 350 000 Kč

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Foto: Policie ČR - 8. 8. 2021


Řidičské začátky jsou těžké. Především pak reálné setkání s krizovou situací může mít dost nepříjemné následky. O tom se přesvědčila 18letá slečna, která se snažila vyhnout zvířeti, ale vyhýbací manévr nezvládla a bourala. Ošetřit ji museli v nemocnici.

Přečtěte si také:  Tohle je důvod, proč se divoké zvěři nesmíte snažit na silnici vyhnout. Lepší je ji srazit

K nehodě došlo na Sokolovsku v pátek 6. srpna. Mladé řidičce vběhla do cesty kočka, které se chtěla vyhnout. Jenomže manévr nezvládla, dostala se se svým nissanem do smyku a bourala. Podle policie nejprve přejela do protisměru a následně nabourala do zdi tamního domu. Od něj se auto odrazilo zpět do silnice a nabouralo do dalšího domu.

Tamní tiskový policejní mluvčí k tomu řekl: „Při nehodě byla řidička zraněná, ošetřena musela být v nemocnici v Sokolově. Škoda na autě a domech byla předběžně odhadnuta na asi 350 000 Kč.“

Nikdy se nevyhýbejte

Tato nehoda jen potvrzuje slova policistů a specialistů na bezpečnost v dopravě. Platí pravidlo, které říká, že zvířeti v silnici se nikdy nevyhýbáme. Případný vyhýbací manévr totiž může skončit přesně takto, tedy smykem a nehodou, která může mít mnohem horší následky než případná srážka. Obzvlášť v případě takto malých zvířat nejsou následky nárazu tak velké, řidiči se takřka nemá, co stát.

Přečtěte si také:  Policisté upozorňují, že za až polovinou nehod stojí střet se zvěří

Odborníci doporučují před srážkou intenzivně brzdit a vozidlo držet v přímém směru jízdy. Při čelním nárazu sice dojde k poškození automobilu, ale jeho konstrukce v maximální možné míře zabrání zranění posádky vozidla.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


1 názor na “Slečna s čerstvým řidičákem se vyhýbala kočce. Škoda je 350 000 Kč”

  1. František Josef

    Slečnu asi nezajímalo, jestli náraz bude tak velký, aby se jí něco stalo, ona chtěla prostě zachránit život. Ano, i zvířata jsou živá, nejsou to věci. Mají osobnost a cítí bolest. Takže je mi úplně jedno, jestli konstrukce vozu přejetí kočky bez problému vydrží, pokud mám možnost, vždycky budu chtít zvíře zachránit před smrtí. Jenže lidi jsou sobečtí, arogantní ignoranti, kteří si předně hledí svého majetku a život prostého zvířete je pro ně na obtíž. A bude to horší, protože lidi se chovají čím dál hůř nejen na silnicích, ale celkově i mezi sebou o zvířatech nemluvě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek