Policisté upozorňují, že za až polovinou nehod stojí střet se zvěří

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  3. 8. 2021


Právě léto patří k obdobím, kdy musí řidiči a také policisté řešit srážky se zvěří častěji než jindy. Důkazem budiž jeden jediný den, kdy se v Královéhradeckém kraji stalo 16 dopravních nehod, přičemž polovina z nich byla způsobena srážkou se zvěří.

Dle této 24hodinové statistiky by si řidiči měli dávat obzvlášť velký pozor hlavně na Náchodsku a Trutnovsku. Právě tam došlo 27. července brzy ráno například k nehodě Škody Rapid a srny, která vyskočila z levého příkopu. Řidiči se naštěstí nic nestalo, ale škoda na autě byla vyčíslena na 25 000 Kč. Policisté však řešili také nehodu, při které byla škoda po srážce s divokým zvířetem až 100 000 Kč.

Přečtěte si také:  Tohle je důvod, proč se divoké zvěři nesmíte snažit na silnici vyhnout. Lepší je ji srazit

Právě proto, že těchto nehod přibývá, apelují policisté na řidiče, aby si při letních cestách, třeba jen do práce, dávali velký pozor. Brzy ráno nebo naopak k večeru se zvěř nejčastěji pohybuje kolem silnic. Pokud se řidiči před autem znenadání objeví zvěř, za žádných okolností by neměl strhávat řízení. „Náraz do zvířete sice bude silný, nicméně ne tolik, jako do stromu nebo do protijedoucího automobilu,“ vysvětlila policejní tisková mluvčí z Královehradeckého kraje Lucie Konečná. Řidič by měl brzdit, a pokud je to jen trochu možné, zvíře trefit středem vozu, aby náraz zachytily deformační zóny.

„Nejlepší je zkusit takovéto srážce předejít. Není to vždy úplně lehké, nicméně pokud budete sledovat krajnice a nebudete se ničím rozptylovat, určitě tuto šanci zvýšíte. Zároveň je doporučováno, tam kde se jejich výskyt předpokládá, snižte rychlost. A pokud už nějakou zvěř uvidíte, vypněte dálková světla. A mějte na paměti, že zvěř chodí ve skupinách,“ dodala Lucie Konečná.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


1 názor na “Policisté upozorňují, že za až polovinou nehod stojí střet se zvěří”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek