Skvělý mix toho nejlepšího, co kdy nabídla automobilka Porsche, na jednom autě – foto + video

Autor: Anina Russová - 21. 10. 2015


Doslova mistrovské dílo! Přesně tohle si řeknete hned potom, co prolistujete sérii přiložených fotografií. Na těch uvidíte jednu z nejzajímavějších úprav Porsche 911, kterou jsme za poslední dobu viděli. Tedy mezi námi, vzhledem k tomu, že v základu jde o Porsche 930 Turbo, bylo by na co se dívat, i kdyby šlo o sériový kus. Jenomže tohle turbo si do parády vzali v americké společnosti D-Zug, která se za oceánem specializuje právě na Porsche.

A jde jim to báječně! 930 Turbo prošlo pořádnou přestavbou a garantuji vám, že dnes v noci budete mít zatraceně zajímavé sny. Projekt se jmenuje „Projekt Mjølner“, podle toho, jak se v Norsku říká Thorovu kladivu. A kladivo to je pořádné.

Původní pohonná jednotka byla důkladně upravena. Řadový šestiválec s původním objemem 3,3 litru a se sériovým výkonem 207 kW/282 koní byl převrtán na objem 3,5 litru, dostal dvě nová turba Garret GT-30 (původně bylo navíc turbo jen jedno) a také 50 mm blow-off ventily TIAL. Nová je také benzínová pumpa, kliková hřídel z modelu 993, 98 mm kované písty Mahle či třeba také vačkové hřídele z Porsche 911 GT2. Výsledný výkon prozradil graf z měření na motorové brzdě a ukazuje 447 kW/607 koní a točivý moment 738 Nm.

I na exteriéru se podepsalo hned několik jiných modelů Porsche. Blatníky jsou z verze 3.0 RSR, přední nárazník zase z bestie s označením 2.1 RSR a zadní nárazník z Porsche 935. Brutální bodykit doplňují neméně brutální kola s rozměry 10,5×18 palců vpředu, respektive 1419 palců vzadu.

Chcete snad najít lépe namíchaný koktejl toho nejlepšího, co stuttgartská automobilka kdy nabídla? Dokonalý mix, který opravdu nutně potřebujeme! Tohle auto je totiž na prodej za 114 950 $, v přepočtu cca 2,75 milionu Kč. Jdete do toho? :)

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru