Ačkoliv byly vládou České republiky zavřeny všechny automobilové showroomy, výroba stále funguje. Protože se ale čísla nově nakažených zatím nedaří výrazněji snižovat, je potřeba stále zpřísňovat jednotlivá opatření proti šíření viru. Některé nám všem nařídila přímo vláda, jiné zavádějí soukromé společnosti. Mezi ty patří i Škoda Auto, kde pracují desetitisíce lidí. Na takových místech se v případě nedodržení přísných bezpečnostních opatření virus šíří až příliš rychle. Není se tedy co divit, že vedení automobilky vyhlásilo nová opatření platná až do odvolání.

Prioritou je ochrana zdraví

Změny shrnul magazín Škodovácký odborář, který zdůrazňuje, že jak odborům, tak vedení značky jde hlavně o zdraví lidí. Odborář zdůrazňuje, že je nezbytně nutné, aby nařízení byla dodržována a to bez výhrad. Upozorňuje na nutné správné nošení roušek a časté mytí rukou. Kromě toho ale začal platit přísný zákaz kouření ve všech vnitřních i venkovních prostorách areálů Škoda Auto. Škodovácký odborář k tomu dodal: „Zákaz platí i v kuřárnách. Důvodem je, že právě tam se lidé pohybovali bez roušky a často nebylo možné dodržet rozestupy. Riziko nákazy bylo velmi vysoké.“

Firma pak všem zaměstnancům zdarma poskytla vitamíny i veškeré ochranné prostředky, kterých už rozdala na 9,2 milionu kusů.

Vláda znovu zavřela showroomy a zakázala autoškoly. Autoservisy a STK jsou v provozu

Škoda Auto hlásí propad zisku

Koronavirus ale nedělá problémy jen zaměstnancům, ale i samotné automobilce. Tedy ne tak úplně on, jako spíše opatření, která jsou kvůli němu zaváděna. Do hospodářských výsledků značky se podepsaly hlavně nízké prodeje a také mimořádné výdaje, které automobilka v rámci boje s epidemií měla a stále má.

Škoda oznámila, že její tržby meziročně klesly o 25,9 % na asi 7,5 miliardy eur. V loňském roce touto dobou to bylo 10,2 miliardy eur. Velký propad hlásí značka i na svém provozním zisku. Ten se meziročně propadl o téměř tři čtvrtiny, konkrétně z 824 milionu eur na 228 milionů eur.