Škoda Superb Combi | nová generace | 2024

Škoda rozjela smršť novinek. Víme, kdy přijdou na trh nový Superb a Kodiaq, modernizovaná Octavia i další modely

Autor: Radim Plachý - Zdroj: autorevue.cz - Foto: Škoda - 15. 9. 2023


Značka Škoda má aktuálně nabito. V srpnu představila facelifty modelů Scala a Kamiq, za pár týdnů ukáže nový Kodiaq, za další měsíc nový Superb a v zimě pak facelift modelu Octavia. V příštím roce se ukáže i jeden úplně nový model.

Letošní rok je novinkami opravdu nabitý. Škoda už v srpnu představila facelifty modelů Scala a Kamiq, které příliš neměnila z pohledu vzhledu, ale spíše z pohledu výbavy. Objednávky obou modelů v rámci speciálních verzích First Edition už odstartovaly hned v srpnu, běžné verze budou následovat v posledním čtvrtletí letošního roku. První zákazníci by svá auta měli dostat v únoru 2024.

Přečtěte si také:  Škoda připravuje výrobu nové generace Kodiaqu. Prozradila další novinky

Zásadnější ale budou nové generace Kodiaqu a Superbu. Jejich představení se teprve chystá. Druhá generace modelu Kodiaq bude odhalena začátkem října, čtvrtá generace Superbu pak začátkem listopadu. Objednávky budou zahájeny v případě Škody Kodiaq v posledním čtvrtletí letošního roku, u Superbu to bude v prvním čtvrtletí příštího roku. Na trh se pak oba modely dostanou v květnu příštího roku.

Ve stejném termínu by se na trh měla dostat i modernizovaná Škoda Octavia. Tu by měla podle informací automobilka ukázat v únoru příštího roku. V zimě by měla předvést i zcela nový elektromobil Elroq. Jeho sochu jsme mohli před časem vidět v rámci prezentace chystaných elektromobilů, které se mají představit mezi lety 2024 až 2026.

Škoda ukázala sochy, na kterých představuje šest nových modelů. Uvede je mezi lety 2024 až 2026

Časový harmonogram nových nebo modernizovaných modelů Škoda:

Model Premiéra Předpokládané zahájení objednávek Uvedení na trh
Scala a Kamiq (facelift) 1. 8. 2023 Q4/2023 2/2024
Kodiaq (nová generace) 4. 10. 2023 Q4/2023 5/2024
Superb (nová generace) 2. 11. 2023 Q1/2024 5/2024
Octavia (facelift) únor 2024 Q1/2024 5/2024
Elroq únor 2024 polovina roku 2024 3/2025

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

4 názory na “Škoda rozjela smršť novinek. Víme, kdy přijdou na trh nový Superb a Kodiaq, modernizovaná Octavia i další modely”

  1. Drátky ve skle měla naposledy Octavia 3, SUPERB 3 první i facelift stejně tak Kodiaq drátky nemají , a Sup má 66 l nádrž, takže až našetříte na něco novějšího tohoto se nemusíte bát :-) a nemusíte nikoho mlátit po hlavě :-)

  2. Jsem zvědavý zda-li Škoda půjde do sebe. Vrátí se ke klasickému ovládání klimatizace, zvětší nádrže a dopiluje SW. Pokud dá rozumné ceny, tak je na úspěch zaděláno.

    1. Velký souhlas.Ovládání v panelu bych jim omlátil o hlavu.Zmenšení nádrže též.A nemluvě o vyhřívaném skle,kde jsou vidět drátky proti sluncy a barevné odlesky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *