2023-Skoda-Kodiaq-nova-generace

Škoda připravuje výrobu nové generace Kodiaqu. Prozradila další novinky

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - 6. 6. 2023


Druhá generace modelu Kodiaq, která je jednou z letošních novinek značky Škoda, je již na startu. Vzhledem k tomu, že Škoda bude i nadále vyrábět své úspěšné SUV v Kvasinách, zahájila již proto česká automobilka komplexní úpravy montážních linek. První předsériové vozy se již vyrábějí, sériová výroba bude zahájena v příštím roce.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku, uvádí: „Přípravy na výrobu naší druhé generace modelu Kodiaq jsou již v plném proudu. Jak je pro značku Škoda typické, opět využíváme stávající infrastrukturu a zároveň chytře integrujeme nové technologie. Komplexní přizpůsobení a další zajištění budoucnosti montážní linky za běžného provozu je však velmi náročný úkol – jak technicky, tak logisticky. Současně jsme také úspěšně přerozdělili a optimalizovali výrobu našich modelů a mohli tak uvolnit další kapacitu.“

Nový Kodiaq bude dostupný také jako plug-in-hybrid – přípravy jsou již v plném proudu

Stejně jako předchozí generace bude nový model vznikat v závodě v Kvasinách, a to na linkách, z nichž dnes vyjíždějí modely Kodiaq, Superb a Superb iV. Po převedení výroby nové generace modelu Superb do Bratislavy na začátku roku 2024 dojde k uvolnění kapacity pro montáž dalších 150 000 populárních SUV Karoq a Kodiaq ročně.

Do přestavby montážní linky investuje společnost okolo 12 milionů eur. Tato částka zohledňuje i budoucí potřeby, včetně přípravy na výrobu plug-in hybridní verze tohoto modelu. Investice se konkrétně týkají například integrace moderních technologií v oblasti manipulátorů, montáže podvozku, dopravníků a úpravy robotů pro nanášení lepidel na zasklení. Díky tomu má z linky sjíždět každý den až 410 vozů Kodiaq druhé generace.

Kodiaq je průkopníkem v modelové ofenzivě vozů SUV značky Škoda

Škoda Auto představí druhou generaci modelu Kodiaq na podzim tohoto roku a na trh vstoupí v roce 2024. Vůz získá moderní a účinné benzínové a naftové motory, ale poprvé se objeví také plug-in hybridní a mild hybridní pohon. V oblasti bezpečnosti, technologií a všestrannosti se největší SUV značky Škoda dostává na zcela novou úroveň. Nový Kodiaq tak bude pokračovatelem úspěšného příběhu svého předchůdce.

Od světové premiéry modelu Kodiaq 1. září 2016 vyrobila Škoda ve svých závodech v České republice, na Ukrajině, v Číně, Indii a do zastavení výroby v březnu 2022 také v Rusku přes 800 000 vozů Kodiaq. Tento model byl pro českou automobilku průkopníkem její úspěšné SUV ofenzivy. Až sedmimístný Kodiaq nabízí velkorysý vnitřní prostor a poprvé v tomto segmentu představil krystalický designový jazyk značky Škoda. Úspěch automobilu dokládají jak zákazníci, tak novináři z českých i zahraničních redakcí, kteří vůz ověnčili řadou trofejí: za své výjimečné kvality a mimořádnou popularitu obdrželo více než 40 mezinárodních ocenění.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru