2024-skoda_octavia_combi-facelift-zamaskovany_prototyp

Škoda Octavia najíždí testovací kilometry. Potkali jsme zamaskovaný prototyp v Praze

Autor: Pavel Srp - Foto: Pavel Srp - 9. 1. 2024


Odhalení faceliftu pro čtvrtou generaci Škody Octavia se nezadržitelně blíží. Od oficiálního představení nás dělí už jen týdny. Automobilka ale stále najíždí testovací kilometry se zamaskovanými prototypy. A právě ty jsme potkali v Praze na Jižní spojce.

Dvojici zamaskovaných kombíků Škoda Octavia vedla nová generace Škody Kodiaq. Modernizované bestsellery české značky byly v obou případech ve verzi kombi a měly zamaskovanou přední i zadní část. Novinky se tak odehrají na obou koncích auta.

Modernizace by z pohledu designu neměla být nijak zásadní, ale jak je u škodovky zvykem, zdá se, že se opět ve větší míře dotkne předních světlometů. Napovídá tomu video, které automobilka zveřejnila na přelomu roku 2023 a 2024. Na tom se ukazuje auto, u něhož je vidět přepracované denní svícení a nové logo na kapotě. Na zamaskovaném prototyp byly ovšem čelní světlomety zakryty tak dobře, že jejich tvar nešlo poznat. Jiná ale bude maska chladiče i přední nárazník s novými vertikálními otvory pro přívod vzduchu. Všechno jsou to prvky odpovídající nejnověji představeným modelům. Pozměněna by také měla být grafika zadních světlometů.

O technice zatím oficiálně nevíme nic, ale pod kabátem by se nic měnit nemělo. Stále bychom tak měli mít možnost vybírat z benzinových i naftovým motorů, ale také mild-hybridní benzinové pohonné jednotky (1.0 TSI a 1.5 TSI) a plug-in hybridní pohonnou jednotku, ale otázkou zatím zůstává, zda půjde o novou generaci s 1,5 TSI a velkou baterií jako mají nový Kodiaq a Superb nebo o původní jedna čtyřku. Do nabídky by se opět měla vrátit čtyřkolka, ale také litrový tříválec.

Uvnitř bude zlehka přepracovaná palubní deska s novým displejem infotainmentu. Podle neoficiálně potvrzených informací si však i modernizovaná Octavia ponechá dotekovou plošku pod displejem infotainmentu, prostřednictvím které se ovládá hlasitost multimediálního systému a teplota ventilace. Přepracovaná bude také kaplička přístrojů, jež by měla dostat větší displej.

Oficiálně by měla být modernizovaná verze Škody Octavia představena v polovině února. Přesný termín ovšem Škoda zatím nezveřejnila.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru