2024-skoda_octavia-facelift-teaser-video

Modernizovaná Škoda Octavia se poprvé ukazuje. Oficiální představení proběhne brzy

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Škoda - 4. 1. 2024


Už v prvních týdnech letošního roku se představí modernizovaná Škoda Octavia a česká automobilka už na ni poprvé láká. Oficiální termín představení ale zatím oznámen nebyl.

Facelift nejprodávanějšího modelu na českém trhu se rychle blíží. Auto nám automobilka představí v nejbližších týdnech. Je to další z řady novinek, které od léta mladoboleslavská značka přichystala a navazuje tak na facelifty Kamiqu a Scaly a nové generace Kodiaqu a Superbu.

O tom, co konkrétně se v rámci faceliftu chystá, nevíme oficiálně nic. Testovací prototypy, které se pohybují po silnicích, mají zamaskované přední i zadní části, což naznačuje úpravy vzhledu na obou koncích auta. Kromě změny přední části očekáváme změnu zadních světlometů, ale také nárazníků a designu litých kol.

Na videu, které se dostalo do světa, si můžeme všimnout upraveného denního svícení, které je protažené výrazně níž, až do předního nárazníku. Pokud se ale podíváme právě na starší fotky testovacích prototypů, můžeme si všimnout, že přední světlomety mají pravidelný tvar a nic z nich do nárazníku nevyčnívá. Na to, jak to bude vypadat naživo, si tak ještě budeme muset chvíli počkat.

Novinky budou také v kabině, přesto budou minimální. Na rozdíl od modernizovaného Hyundai Tucson, které upustilo od dotekového ovládání, se v Octavii mnoho nezmění a například ovladače Smart Dials, které mají nový Superb a Kodiaq, určitě nedostane. Nový by tak měl být displej infotainmentu i infotainment samotný.

Nabídka pohonných jednotek by také měla zůstat bez výraznější změny. Pod kapotou by tak stále měly být dostupné velké naftové motory, ale také benzinové motory (včetně verzí RS), ale i plug-in hybrid. Tady ovšem v původní verzi, nikoliv v té s větší baterií a rychlodobíjením, kterou dostaly nové generace Kodiaqu a Superbu.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru