skoda-velka-britanie-okruh-silverstone

Škoda bude součástí závodů Formule 1

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Škoda - 7. 6. 2024


Formule 1 je královnou motorsportu. Závodů se účastní i tovární týmy, takže by účast škodovky zase tak výjimečná nebyla, ale česká značka se závodů F1 nebude účastnit v rámci závodu, nýbrž v rámci dopravy. A to už za necelý měsíc při Velké ceně Velké Británie na okruhu Silverstone.

Velká cena Velké Británie (přesněji řečeno Formula 1 Qatar Airways British Grand Prix) se pojede o víkendu od 5. července do 7. července na okruhu Silverstone a bude u toho také značka Škoda. Ta se totiž stává oficiálním partnerem tohoto britského závodního okruhu, přičemž  v rámci tohoto partnerství poskytne pro účely logistiky několik desítek elektrických modelů Škoda Enyaq.

První ostrý test nové spolupráce proběhne právě už začátkem července v rámci závodů F1. To bude nasazeno na tři desítky Enyaqů, které mají přepravovat významné a VIP hosty. Jde o elektromobily s dojezdem do 400 km podle verze, ale problém s dobíjením by být neměl. V areálu okruhu bylo před časem nainstalováno 24 nabíječek, které se o doplnění energie postarají. Vše je výsledkem snahy o snižování emisí.

Chystá se nový závoďák Škoda Enyaq RS Race. Takhle bude vypadat

Kromě flotily jezdících aut bude Škoda v rámci závodního víkendu vidět i díky chystané velké fanzóně, v níž bude také stánek se závodními simulátory s hrou Gran Turismo 7. V rámci toho bude možné svézt se s nejnovějším virtuálním závodním speciálem Škoda Vision GT. A po jaké trati? Nepřekvapivě to bude právě Silverstone.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru