Stařičké škodovky měly motory, které vás dovezly tam a zpět (možná), ale na žádné divočení nebo dokonce závodění to nikdy nebylo. Opravy ale byly jednoduché a díly vcelku levné. Jenže, co když máte tohle auto rádi, ale přesto chcete divočit?

Předpokládám, že při výrobě této modré Škody 120 nikoho nenapadlo, že jednou dopadne tak, jak můžeme vidět na přiložených videích. Pod kapotou byl vzadu umístěný čtyřválcový motor o objemu 1 174 ccm, který podle roků výroby, typu a typu karburátoru nabízel řidiči výkon od 36,7 až do 42,7 kW.

Jenže Tatra 613, to byla jiná káva. Motor s dvakrát takovým počtem válců (V8), byl chlazený vzduchem, objem válců byl skoro až neskutečných 3495 ccm a výkon 123,5 kW/167 koní. Není to sice číslo v dnešní době nijak závratné, nicméně stále je to více než čtyřikrát tolik, co nabízel motor původní.

Vzhledem k tomu, že byly použity komponenty podvozku a převodovky z BMW, přestěhoval se u této škodovky motor dopředu. Pohon zadních kol samozřejmě zůstal. Z BMW byly použity i další díly jako setrvačník nebo startér.

Přestavba pochází ze Slovenska, auto je stále ve vývoji a i když to není taková petelice jako tahle severská přestavba, stejně dáváme klobouk dolů a držíme majiteli palce při dokončování!

-PS-