Známe to asi všichni. Přijdete k autu a to nenastartuje. Je to k vzteku, ale nehoda, která se stala v pátek v Tachově, vám ukáže, že nechat se z kopce roztlačit a pokusit se nastartovat během jízdy, nemusí být vždy tím nejlepším nápadem.

84letý senior chvíli před polednem zjistil, že jeho Fiat Panda na otočení klíčem ve spínací skříňce nereaguje. Poprosil proto náhodné kolemjdoucí, aby ho z kopce, v němž stál, roztlačili. Asi to v první chvíli vypadalo jako skvělý nápad, který pandu uvede do provozu, ale realita bohužel neskončila dobře.

Přečtěte si také:  Řidič Porsche Taycan při parkování naboural dvě auta a spadl s ním ze zídky

Senior se z kopce dolů rozjel, ale nepodařilo se mu auto nastartovat. S největší pravděpodobností pak zazmatkoval a mohl jen sledovat, jak se jeho absolutně neovladatelné auto řítí vstříc velkému nebezpečí.

Kolmo projel jednu ulici a blížil se k obchodnímu centru. Nakonec se s autem dostal na travnatý pás, za kterým byl srát vedoucí na parkoviště toho obchodního centra. A z něj spadl dolů. Auto přistálo přední částí v kufru jednoho ze zaparkovaných vozidel u obchoďáku. Jediným zraněným byl onen senior, musel být k ošetření převezen do nemocnice. Podle dechové zkoušky nebyl opilý. Policisté nehodu stále vyšetřují, ale minimálně pokutě se senior nevyhne.