Test Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC | elektromobil (2023)

Šéf Mercedesu věří spíše v budoucnost elektrických aut než syntetických paliv. Ta jen pomohou udržet stávající modely při životě

Autor: Anina Russová - Zdroj: Mercedes-Benz, Frankfurter Algemeine Zeitung- Foto: Pavel Srp - 27. 4. 2023


Je zajímavé sledovat, jakým způsobem se jednotlivé automobilky staví k nastupující elektromobilitě. Některé se snaží své motory, často ty výkonné, udržet v nabídce tak dlouho, jak to jen půjde. Jiné naopak plynule a rády přechází na elektromobilitu. Ve druhé skupině je i Mercedes-Benz, jehož šéf si je jistý, že budoucnost automobilky je čistě elektrická.

A to i přes to, že vývoj syntetických paliv je v plném proudu. Ale Ola Kallenius, ředitel automobilky Mercedes-Benz, je přesvědčen, že budou dobrá jen k tomu, aby pomohla udržovat a provozovat auta, která dnes už zákazníci mají. Podle něj jsou navíc elektrická auta pro společnost krokem vpřed.

Přečtěte si také:  Stellantis dokončil testování syntetických paliv na 28 rodinách motorů

„Rychle probíhající inovace v tomto odvětví a luxus, který poskytuje tichý provoz, jsou pro Mercedes tou nejlepší volbou,“ řekl před nedávnem pro Frankfurter Algemeine Zeitung. Dodal také, že automobilka má jasně naplánovanou strategii, který spoléhá právě na elektrický pohon. A tu kvůli syntetickým palivům a jejich možnému použití nebudou měnit.

Krom toho také potvrdil, že od roku 2025 bude automobilka všechny nové architektury aut plně přizpůsobovat výhradně elektrickému pohonu. Podle něj jsou takzvaná e-paliva sice zajímavou cestou, ale rozhodně nemohou nahradit elektromobilitu a už vůbec v nich nevidí cestu do budoucna.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *