Test-2020-Alfa_Romeo_Giulia_22_JTD-140_kW-8AT- (1)

Nový šéf značky Alfa Romeo Jean-Philippe Imparato se před časem vyjádřil, že věří, že modely Giulia a Stelvio jsou nyní na stejné kvalitativní úrovni jako jejich němečtí konkurenti.

Jean-Philippe Imparato přišel z koncernu PSA, kde pracuje dlouhá léta na manažerských pozicích a do vedení automobilky Alfa Romeo si ho vybral šéf mateřského koncernu Stellantis Carlos Tavares. Jeho úkolem je vyvést Alfu Romeo z červených do černých čísel. Na začátku bude muset snížit náklady, například i tím, že musí zeštíhlit samotnou centrálu vedení italské značky.

Přečtěte si také:  Alfa Romeo představuje speciální edice Giulia a Stelvio '6C Villa d’Este'

V nedávném rozhovoru pro magazín Auto News se o své nové italské misi rozpovídal. Zmínil zejména svou vášeň pro tuto značku, ale i názor, že kvalita modelů Giulia a Stelvio se dá srovnávat s německými konkurenty. Jako výrobce teď musí pracovat na tom, aby se na takovou kvalitu dostal i zbytek. Plánuje to do 3 až 4 let, přičemž jedním dechem dodal, že modely Alfa Romeo se nemohou prodávat levně.

Chce také vymýtit reexporty a účelové registrace a chce, aby se auta prodávala reálným zákazníkům. Cílem je mix prodeje: 45 % privátním zákazníkům, 45 % firemním zákazníkům a maximálně 10 % přímého prodeje.

Test-2020-Alfa_Romeo-Stelvio-Veloce-20_GME-206-kW- (7)

Pod vedením zesnulého Sergia Marchionna měla Alfa Romeo v plánu zvýšit svůj roční prodej na více než 400 000 vozidel, ale jejich dodávky naopak poklesly na méně než 60 000 kusů v letech 2019 i 2020. Imparato se ale své prodejní cíle rozhodl nezveřejňovat, přestože směřuje k pětiletému plánu pro společnost. „Nebudu dávat sliby, které nemohu splnit.“ Na konci každého roku představíme program následujícího roku,“ komentoval to Imparato.

Přečtěte si také:  Alfa Romeo Giulia GTA a ještě ostřejší Giulia GTAm se chystají na silnici. Už se s nimi svezli první novináři

Velké naděje vsází nový šéf na chystané SUV Tonale, které bude v nabídce značky pod modelem Stelvio. Imparato také nedávno zaúkoloval vývojáře, aby ještě vylepšili výkon u plug-in hybridní verze a trvá na tom, že musí být k dispozici už od představení modelu. To se i kvůli tomu nakonec zpozdí až na červen 2022.

Přidat komentář