Sebastian Vettel bude muset zaplatit několik tisíc eur jako trest za projížďku na skútru. Rád by ale věděl, co s těmi penězi bude

Autor: Anina Russová - Zdroj: The Race/FIA- Foto: Aston Martin F1 team - 10. 4. 2022


Sebastian Vettel má vážně hodně nepříjemné období. Nejprve musel vynechat několik závodů kvůli koronaviru a když už to vypadalo, že konečně nastoupí, přišly technické problémy a následně i nehody. A aby toho nebylo málo, ve chvíli, kdy Vettel ukázal svou lidskou tvář, dostal za to pokutu.

Stalo se tak poté, co po skončení tréninku sedl na skútr jednoho z traťových komisařů a s helmou jen tak položenou na hlavě se projel po okruhu v Austrálii, pozdravil fanoušky a s úsměvem na tváři dojel do boxů.

Co vypadalo jako vcelku milé a lidské gesto – fanoušci byli nadšení a na sociálních sítích nešetřili pochvalnými komentáři – se následně ukázalo jako vážné porušení pravidel FIA. Ta říkají, že až pět minut po skončení tréninku nesmí nikdo na trať. Tedy samozřejmě kromě maršálů. Už v pátek, kdy k incidentu došlo, bylo jasné, že nějaký test asi přijde. FIA hned v sobotu rozhodla, že Vettel musí zaplatit pokutu 5000 eur, tedy asi 122 000 Kč.

Pro pilota F1 taková částka rozhodně nebude znamenat nějaký velká zásah do rozpočtu. Ale i tak se nad ní Vettel podivil. Ne snad kvůli její výši, ale kvůli tomu, co s těmi penězi bude. Magazínu The Race řekl: „Bylo by dobré vědět, co se s těmi penězi vlastně stane. Stále nevíme, kam šlo 50 000 eur, které v loňské sezóně zaplatil jako pokutu Max Verstappen.“ Už tehdy vtipkoval, že si činovníci FIA nejspíš užili velmi dobré víno.

Jen dodáme, že tuto vysokou pokutu dostal Verstappen za to, že se po dojetí Velké ceny Brazílie několikrát dotkl křídla monopostu Lewise Hamiltona.

Štítky: , , , , ,

1 názor na “Sebastian Vettel bude muset zaplatit několik tisíc eur jako trest za projížďku na skútru. Rád by ale věděl, co s těmi penězi bude”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru