facelift seat ateca (2)

Současná pandemická situace sice dočasně zavřela brány výrobních závodů prakticky celého koncernu VW, včetně značky SEAT, to ale neznamená, že Španělé dále nepracují. Ještě v létě tohoto roku by měla španělská značka představit facelift svého nejprodávanějšího SUV, modelu Ateca. Je ale samozřejmě otázka, jak se koronovirová infekce a její následky na případném uvedení faceliftu podepíší.

Vůbec první SUV značky SEAT Ateca bylo do výroby uvedeno v roce 2016 a velmi rychle se mezi zákazníky uchytilo. Od té doby ale uplynulo hodně vody a tak je ten správný čas na lehkou modernizaci.

Nový SEAT Leon oficiálně odhalen. Nabídne hybrid i pohon na stlačený zemní plyn

Facelift oblíbeného SUV zachytili redaktoři magazínu Carscoops při testování v severní Evropě, konkrétní místo neuvádějí. Z jejich fotek je patrné, že omlazená Ateca dostane lehce upravený exteriér. Nové budou nárazníky, ale samozřejmě také světlomety. Designem by se měla Ateca přiblížit většímu modelu Tarraco, který odstartoval novou designovou éru značky. Dobře to bylo vidět třeba i na nedávno představené nové generaci modeu Leon.

Obdobným směrem se SEAT vydal také v interiéru. Nová bude nabídka čalounění, infotainment dostane nový software a s největší pravděpodobností proběhne i změna v designu či rozmístění ovladačů.

To jsou ale jen odhady, na konkrétní výsledek si ještě musíme počkat. Krom toho se už teď dá odhadnout, že SEAT modernizuje také nabídku motorů pro Atecu, s největší pravděpodobností se dočkáme minimálně jedné elektrifikované jednotky.