Také někdy přemýšlíte nad tím, co byste dělali, kdybyste na kontě měli dost peněz na všechna auta, o kterých jen sníte? Pro co byste si šli? Ferrari, Lamborghini nebo snad Rolls-Royce? Právě aristokratická značka učarovala podnikateli a sběrateli aut jménem Michael Fux. O jeho vášni pro britskou luxusní značku už jsme vám říkali, ale protože do své sbírky před nedávnem přivítal nový kousek, je ideální čas na to si ho připomenout.

Fux má neuvěřitelnou sbírku vozů Rolls-Royce, která není tak zajímavá pro počet aut nebo její cenu. I když i to je nesmírně působivé! On se však proslavil hlavně tím, že každé z jeho aut prošlo rukama divize Rolls-Royce Bespoke, kde si nadiktoval speciální lak karoserie a speciální barvy interiéru tak, aby je nikdo jiný na světě neměl. A vlastně mu tleskáme! Odvaha, s jakou se do barevných kombinací svých aut pouští, je prostě fantastická. Obzvlášť výrazně fuchsiový (pro pány fialový) Dawn prostě nemá chybu.

Je tohle už moc nebo ještě v normě? Fuchsiový Rolls-Royce a McLaren berou dech – foto + video

Jeho nejnovějším přírůstkem do aristokratické rodiny je – co se barvy týče velmi umírněný – Rolls-Royce Cullinan. Od divize Bespoke dostal ne úplně výraznou oranžovou barvu, která velmi podtrhuje rozměry auta. Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel značky řekl, že Fux je opravdovým patronem značky, který vytvořil tak jedinečnou sbírku, že bude obdivována na akcích jako Pebble Beach po několik příštích let.

A ještě si to shrňme, ať víte, jaká auta a v jakých barvách tenhle sběratel má. Mimochodem, opravdu jsou všechny barvy míchány speciálně na přání samotného majitele. Jsou to Fux Fuxia Pearl na modelu Phantom, už zmíněná Fux Fuxia na modelu Dawn, Fux Intense Jade Pearl znovu na Phantomu, Fux Aequus Green Jade Pearl, kterou nese Wraith, Fux White na Ghostu, Fux Purple Candy, která báječně ladí modelu Phantom Drophead Coupé, stejně jako Fux Red Candy a Fux Yellow.