porsche_taycan-dalnice-bezpecna_vzdalenost

Dnes se obecně po celém světě zpomaluje, ale Rusko jde opačnou cestou. Plánuje totiž zvyšovat maximální povolenou rychlost na dálnicích. Po dálnicích tu tak bude možná povoleno jezdit až 170 km/h.

Na dálnicích v Rusku je v současnosti dovoleno jezdit maximální rychlostí 110 km/h, na některých úsecích pak 130 km/h. Tamější zákonodárci ale uvažují o tom, že by maximální dovolenou rychlost ještě zvýšili, a to až na 150 km/h.

Přečtěte si také:  "Neomezená rychlost na německých dálnicích skončí, a já z toho nemám radost," zní z úst šéfa Audi

Jednou z hlavních postav, která za zvýšení rychlosti bojuje, je šéf dopravního inspektorátu Michail Černikov. Nechce ale absolutní zvýšení rychlosti, nýbrž jen na vybraných úsecích. „Pochopitelně nepůjde o plošné zvýšení limitu. Plánujeme zvýšit povolenou rychlost tam, kde je to bezpečné,“ komentoval svůj postup pro ruskou agenturu TASS.

Na dálnici se má jezdit vpravo a předjíždět vlevo. Za určitých podmínek ale vpravo předjet můžete

Ony vybrané úseky by měly být vybaveny dostatkem bezpečnostních prvků, zejména bezpečnými svodidly. Ta jsou ale dnes už na všech nově stavěných dálnicích, některé jsou (M-11 a M-4) navíc vybaveny i osvětlením a dosahují běžných evropských standardů.

Podle Michaila Černikova navíc může zvýšení rychlosti přispět i k větší bezpečnosti na dálnicích, protože si myslí, že lidé nebudou tolik riskovat, když budou jezdit podle sebe.

A jak je to s těmi 170 km/h, když by se rychlost měla zvednout na 170 km/h? Je to jednoduché. Rusko totiž plánuje i toleranci překročení rychlosti o 20 km/h, což by znamenalo po dálnici beztresně jezdit právě až 170kilometrovou rychlostí.

Přečtěte si také:  Omezí Evropská unie maximální rychlost automobilů na 180 km/h?

Mimochodem o zvýšení rychlosti na dálnicích se mluvilo i u nás nebo na Slovensku, o čemž jsme psali v tomto článku. Ani v jedné zemi to ale nedopadlo, takže se po dálnici může jezdit maximálně 130 km/h.

Přidat komentář