2021-Porsche-992-Stinger-GTR-Carbon-Edition-TopCar-Design-tuning-Porsche-911-turbo-s- (3)

Rusko je občas zemí zvláštního vkusu, kdy se okázalost dává najevo více a explicitněji, než by se často slušelo. U úpravy, kterou umí provést ruský úpravce TopCar Design, to je tak trochu na pomezí. On totiž umí zcela převléknout Porsche 911 Turbo S, generace 992 do karoserie, zcela tvořené jen z karbonu.

Ruský tuner TopCar Design představil Porsche 992 Stinger GTR Limited Carbon Edition. Jak sám název napovídá, jde o projekt založený na Porsche 911 Turbo S generace 992. Jeho karoserie je celá z karbonu a vznikne jen 13 kusů.

Přečtěte si také:  Porsche už staví továrnu na syntetická paliva. Bude to záchrana pro spalovací motory?

TopCar Design připravil celkem 84 kusů panelů karoserie, které jsou vyrobeny jen a pouze z karbonu. Nejde ale jen o nějaké spojlery nebo nárazníky, nýbrž o opravdu kompletní panely karoserie. Ty se skládají ze čtyř vrstev, přičemž obě na povrchu jsou z karbonu a prostřední dvě tvoří strukturu. Design je oproti původní karoserii navíc trochu upraven. K tomu vám ruský úpravce nabídne i vlastní kovaná kola RS Edition s průměrem 20 palců vpředu a 21 palců vzadu.

Co se techniky týká, ta zůstává sériová, to byste museli jinam… V TopCar Design vám vymění pouze výfuk. Místo toho sériového můžete mít Akrapovič.

Přestavba karoserie na plně karbonovou ale není úplně levná. Rusové za ni chtějí 100 tisíc eur, což je více než 2,5 milionu korun. Pokud byste chtěli karbon nějak zbarvený, přihodit k tomu musíte dalších 25 tisíc eur, tedy 635 tisíc korun. Za kola dáte 8 tisíc eur, v přepočtu přes 200 tisíc a výfuk Akrapovič vás vyjde na pět tisíc eur, v přepočtu 127 tisíc korun.

Přečtěte si také:  Nové Porsche 911 GTS se představuje se 480 koňmi a 570 Nm. Nabízet se bude jako Coupé, Cabriolet, ale i jako Targa

A k tomu si přidejte ještě cenu, za kterou Porsche 911 Turbo S musíte koupit a to je v České republice dalších minimálně 6 milionů korun.

Přidat komentář