Ruskému popelářskému Kamazu selhaly brzdy a zdemoloval půl ulice

Autor: Anina Russová - 30. 8. 2019


Rusko je prostě svět sám pro sebe a při zhlédnutí přiloženého videa doufáme, že to tak i zůstane. Tamní řidiči jsou šílení, agresivní a nerespektují nic, ani zákony. Ale to, co předvedl popelář ze Sevastopolu, to opravdu nechápeme. Dotyčnému se dle ruského tisku porouchaly brzdy na jeho popelářském Kamazu.

Ze záběrů je patrné, že když to zjistil, a stalo se tak samozřejmě při jízdě z kopce, chvíli za volantem zkoušel něco vymyslet. Auto jezdilo z jedné strany na druhou, ale bylo jasné, že tohle nemůže skončit dobře. Vše se totiž stalo uprostřed města v hustě obydlené oblasti plné aut.

Splnil jsem si dětský sen, řídil jsem hasičský speciál Scania

Je fakt, že tahle situace měla spoustu řešení, ale ani jedno by se nejspíš neobešlo bez nehody. Ovšem řidič si vybral snad to nejhorší možné. Prostě za jízdy z auta vyskočil a nechal ho napospas osudu.

Rozjetý popelářský Kamaz bez řidiče ve městě je prostě problém. Je vlastně štěstí, že se nikomu nic vážného nestalo. Obzvlášť s přihlédnutím k faktu, že Kamaz sešrotoval 15 aut, náklaďáků a z toho dokonce i jeden autobus městské hromadné dopravy. Celou ulici Molochnaya Balka, kde se to stalo, nehoda totálně paralyzovala a to na několik dlouhých hodin. Na úklidu se nakonec muselo podílet několik desítek policistů a hasičů, protože trosky byly rozházené úplně všude. 

V tuto chvíli je nehoda ještě vyšetřována, ale první výsledky mluví právě o selhání brzd. Jaký dopad to bude mít na řidiče, bohužel nevíme. Pořádné pokutě a vězení se ale asi nevyhne. I když, je to Rusko, takže, kdo ví.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru