Každý rok řada motoristů řeší fakt, jestli nutně potřebují čistokrevné zimní pneumatiky, když jsou u nás zimy vcelku mírné. Někteří pak dojdou k tomu, že ne a sáhnou po celoročních pneumatikách, které zpravidla bývají levnější a navíc se s nimi dá jezdit i v létě. Ovšem logicky jde o kompromis, který funguje hůře v létě i v zimě.

Je fakt, že zimy u nás už nejsou, co bývaly. Ani na horách nebývá moc sněhu, a tak je to přemýšlení nad celoročními pneumatikami vcelku pochopitelné. Ale stále bychom měli myslet na to, že zima může překvapit. A pak vás nezachrání ani celoroční pneumatiky, ani v Česku tolik oblíbený pohon všech kol. Ano, právě na něj řidiči často spoléhají, což není úplně dobře. Ani pohon všech kol vás z průšvihu nedostane, když máte nedostatečně obutá kola.

Na to upozorňuje web TireRack.com, který připravil i přiložené video. V něm názorně ukazuje, jak vlastně v zimě pneumatiky opravdu fungují. Nebo nefungují. Mimo to se zaměřují právě na rozdíly v pneumatikách. Dozvíte se také, že nakonec je vlastně jedno, jestli máte pohon všech kol nebo jen jedné nápravy.