Rolls-Royce překvapil speciální barevnou limitovanou edicí svých modelů

Autor: Anina Russová -   18. 8. 2019


Tak tohle tu asi ještě nebylo. Pokud se řekne Rolls-Royce, většinou se nám vybaví luxusní vozy ve velmi umírněných, přesto exkluzivních barvách. Ostatně, o tom, jak vznikají laky pro Rolls-Royce už jsme vám říkali. Také asi víte, že automobilka svým zákazníkům nabízí možnost vybrat si a nechat si namíchat prakticky jakoukoliv barvu, případně vzor chtějí. Pak vznikají mentolově zelené odstíny nebo třeba růžové. Ovšem sama automobilka snad nikdy obdobně excentrické barvy na své edice aut nedala. Až doteď.

V rámci Monterey Car Week, tedy jedinečné automobilové sešlosti plné přehlídek krásy, aukcí a výstavních premiér, která se každoročně koná v Pebble Beach, představil Rolls-Royce svou limitovanou edici s názvem Pebble Beach 2019 Collection. Inspirací pro ni bylo téma „kopce, písek, moře a oblázková pláž“, přičemž edice zahrnuje 13 modelů, jenž byly nabídnuty jen účastníkům přehlídky v Pebble Beach.

Test nejluxusnějšího kabrioletu na světě Rolls-Royce Dawn

Nejvýraznější částí edice je trojice modelů, které dostaly souhrnné označení Pastel Collection a důvod je zřejmý na první pohled. Všechna auta připomínají lentilky nebo velikonoční vajíčka, protože z továrny vyjela ve výrazných pastelových barvách. A víte co? Vůbec to nevypadá špatně!

Tak třeba Ghost Black Badge dostal barvu s názvem Light Green Solid, která prý z určitého úhlu vypadá bílá. Automobilka říká, že jde o pastelově zelenou barvu, která zobrazuje znovuzrození flóry na poloostrově Pebble Beach po letech požárů a sucha.

Dawn Black Badge nese barvu s názvem Coral Solid, který vypadá trochu jako žvýkačka. Mimochodem jde o lak se 7 vrstvami, a aby vypadala tak dokonale, bylo potřeba ji ručně leštit plných 9 hodin.

Třetí do party je Wraith Black Badge v barvě Semaphore Yellow odkazující na barvu písku v Pebble Beach.

Takové barvy na Rolls-Royce rozhodně nejsou běžné. A to je škoda, ale Rolls-Royce tvrdí, že má čím dál mladší zákazníky a ti se většinou barev nebojí… :)

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *