Poslední dobou se se speciálním policejními auty roztrhl pytel. Už i naši příslušníci jezdí něčím zajímavějším než jsou Octavie, ovšem jejich lapálie s BMW i8 jsou nezapomenutelné. Ačkoliv v policejních barvách vídáme spíše Porsche nebo jiná super auta, policejní sbor z britského Chichesteru se chvíli prezentoval něčím opravdu výjimečným. Tím byl původně černočerný Rolls-Royce Ghost Black Badge, který měl na charitativní akci přitáhnout víc movitých lidí, kteří by pak mezi sebou vybrali víc peněz na dobré účely.

Nejprve ale k autu. Jak už jeho název napovídá, standardně jde o extrémně černé auto, které ale speciálně pro tuto akci Rolls-Royce nalakoval do bílé barvy s názvem Andalusian White a navíc nechal polepit policejními barvami. Interiér je u tohoto konkrétního vozu v kombinaci černé a hnědé barvy. Vůz ovšem policisté nedostali do užívání, ale pro tuto jednu akci jim byl zapůjčen pouze ke statické prezentaci.

Pod kapotou se nic neměnilo, a tak je tu stále benzinový vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Maximální výkon, který produkuje, je 612 koní a točivý moment vrcholí 840 Nm.

Akce, kde byl speciální Rolls-Royce Ghost vystaven, byla určena k finanční sbírce pro Chestnut Tree House. To je dětský hospic, který se v současné době stará asi o 300 dětí a mladistvých.

Policejní Rolls-Royce – dokonce vrcholný model Phantom – lze ale nalézt také v Abú Dhabí.