Rolls-Royce vytvořil se svou divizí Bespoke alter ego své značky. Vyrobil vozy Ghost Black Badge a Wraith Black Badge, které se, jak už názvy napovídají, vyznačují temnou atmosférou a jistou exkluzivitou. V pražském showroomu značky byl představen jeden z prvních vozů Wraith Black Badge v Evropě. Zajímavostí že, že je u nás dříve než například v Rusku.

„Rolls-Royce Black Badge je stálým modelem řady Bespoke, nově však přináší originální proměnu designu i technického zpracování,“ píše se v tiskové zprávě. A při pohledu na auto si na tato slova nelze nevzpomenout. Na první pohled auto vypadá jako skoro „obyčejný“ Wraith, ale veškerý chrom z auta zmizel. Všechny půvdně chromové prvky jsou nyní v černé, i soška Spirit of Ecstasy hrdě se tyčící na vrchu majestátní masky chladiče, taktéž tmavé. Také všechna loga „RR“ jsou na černém pozadí. Designovou úpravou prošlo také lakování, černá jsou kola s leštěnými ploškami, tmavší odstín dostalo víko zavazadelníku a tmavší jsou i spodní přívody vzduchu v předním nárazníku či koncovky výfuku. Také interiér dostal nové prvky, například vzhled i barvy čalounění.

Rolls-Royce šel u modelů Black Badge tak trochu proti své filozofii, oba modely jsou totiž sportovnější. Ačkoliv o své pohodlí posádka nepřijde, přesto ji čeká přepracované vzduchové odpružení. Nové, větší jsou přední kotoučové brzdy, kotouče jsou v průměru o 25 mm větší. Také osmistupňový automat od ZF dostal nové nastavení, je ochoten nechat vytočit motor do vyšších otáček než přeřadí, to aby byla jízda o něco sportovnější. A že to úplně není problém, vždyť pod kapotou obou modelů jsou silné vidlicové dvanáctiválce, které s výkonem rozhodně nemají problém. Black Badge ho naopak ještě vylepšuje.

Přečtěte si také:  DS 3 Crossback Ines de la Fressange Paris je speciální edice. K dispozici je ve všech motorizacích

Pod kapotami obou vozů se stále nacházejí motory V12 6,6 litru se dvěma turbodmychadly. Pro Ghost byl výkon motoru zvýšen o 30 kW a točivý moment o 60 Nm na výsledných 450 kW/611 koní a 840 Nm. V případě Wraithu zůstal výkonem nezměněn, je stále sériových 465 kW/632 koní, ovšem točivý moment o 70 Nm povyskočil (z původních 799 Nm na 869 Nm). Rolls-Royce Wratih Black Badge tak zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,5 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Pokud by vás zajímala spotřeba paliva, pak vězte, že ta kombinovaná je 14,6 l/100 km a emisce CO2 mají hodnotu 333 g/km.

A co cena? Rozhodně není lidová. Vždyť ta základní za model Wraith bez paketu Black Badge bez DPH je 285 550 €. Cena vozu z fotografií a videa je více než 330 tisíc € bez DPH. Vozy lze již v České republice objednávat.