Rolls-Royce poodhalil nový Ghost. Má být první, který nemá do světa vykřikovat opulentnost a luxus

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Rolls-Royce -  30. 8. 2020


Jistě jste zaznamenali, že britská značka Rolls-Royce chystá zbrusu novou verzi modelu Ghost. Příchod novinky značka oznámila oficiálně teprve v červenci a odhalení se dočkáme už za pár dní, stane se tak v úterý 1. září. Během posledních dvou měsíců Rolls-Royce ukázal několik animací, které měly na Ghost navnadit, ale zatím nejnovější video ukazuje o něco víc.

Znovu jde o animaci, ovšem tentokrát alespoň tušíme, jaké budou tvary auta. Znovu půjde o kombinaci oblých a ostrých hran, a jak už to tak u Rolls-Royce bývá, rozhodně to nebude žádný drobeček. Video také poodhalilo tvar světlometů, budou obdélníkové a po celém obvodu budou mít denní svícení – podobně jako u Phantomu.

Na velké masce chladiče bude jako tradičně umístěna soška Spirit of Ecstasy, přičemž ve videu je zobrazena do prvotřídních detailů, takže si můžete krásně prohlédnout výraz její tváře. Krom toho o novém Ghostu víme několik zajímavostí. Jednou z nich je fakt, že v palubní desce bude umístěno 152 LEDek, které ji budou decentně osvětlovat. Vsadíme se, že to bude fantasticky ladit k LED světlům ve stropě. K tomu automobilka přidá 100 kilogramů izolačních materiálů, které se postarají o to, aby byl na palubě absolutní klid. To je ale něco, co od modelů značky Rolls-Royce zákazníci očekávají.

Test Rolls-Royce Phantom Extended Wheelbase (2020)

Jak se ukázalo, už dále neočekávají opulentnost a luxus patrný na první pohled. Rolls-Royce své zákazníky poslouchá a během posledních několika měsíců se rozhodl, že vyslyší jejich přání týkající se menší míry opulentnosti. Ghost má být prvním modelem, který sice uspokojí i ty nejnáročnější klienty, ale zároveň svou dokonalost nebude křičet do světa. Nejsme si tedy jisti, jak to chce udělat. Vždyť ani současné modely podle nás svou exkluzivitu nijak výrazně do světa nekřičely. My ale rozhodně nejsme zákazníky značky a tak možná nevidíme to, co oni ano.

Už v úterý se ale dozvíme, jak si Rolls-Royce tu svou „post opulentní“ dobu představuje. A jsme moc zvědaví!

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *