Toto je první Rolls-Royce v historii, který má karbonovou sošku Spirit Of Ecstasy

Autor: Anina Russová - 1. 5. 2018


Není snad žádné jiné automobilky, která by s takovou radostí představovala limitované edice svých modelů. Ano, my víme, nějaké ty limitky dělá kde kdo, ale Rolls-Royce různé ještě luxusnější edice už tak dost luxusních aut představuje poměrně často. Ta zatím poslední s názvem Adamas Collection spojuje luxus a eleganci s moderními materiály.

Edice Adamas Collection bude nabízena pro modely Wraith (a to v pouhých 40 vyrobených kusech) a Dawn (ten spatří světlo světa jen ve 30 kusech). A o čem, že tato „rollsí“ specialitka je? Jen a pouze o uhlíkových vláknech, a to rovnou v několika jeho podobách.

Edice, která vychází z verzí Black Badge, ve svém jménu nemá slovo Adamas jen tak. Jde o odkaz na starou řečtinu, která toto slovo používala při označování něčeho nebo někoho velmi silného nebo neporazitelného. Krom toho byl ale tímto slovem označován diamant, tedy jedna z forem uhlíku.

Právě proto byla soška Spirit of Ecstasy pro tuto edici vyrobená z 294 vrstev uhlíkových vláken a posazena na speciální titanový podstavec. Ptáte se, proč není tedy soška pokryta diamanty? Jednoduše proto, že Rolls-Royce už jednou létající dámu diamanty pokryl. Bylo jich celkem 2700 a tato krása pak zdobila vrchol masky chladiče na jednom modelu Phantom, který následně koupil jakýsi bohatý šejk.

Ale zpět k uhlíku. Ten se totiž promítl i do interiéru auta. Wraith tak má pod hodinami z diamantů vyobrazenou ležatou osmičku, která má symbolizovat nekonečno. Jde o černé diamanty a na symbol jich bylo potřeba 88. Zajímavostí ovšem je, že jde o umělé diamanty vyrobené v laboratoři. Největší uhlíková show ale čeká posádku ve chvíli, kdy se setmí. standardní hvězdné nebe modelu Wraith bylo totiž 1340 optickými vlákny upraveno tak, že po rozsvícení zobrazuje struktura uhlíku. Uznejte sami, že jestli toto není dokonalost, pak už asi nic.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek