Koncem loňského roku představil v Praze Rolls-Royce temný Wraith Black Badge. K němu se před několika dny připojil fantastický kabriolet Dawn, který jako by vyjel rovnou z pekla.

Začneme ale technickou stránkou kabrioletu, protože ta prošla několika úpravami. Dawn Black Badge má pod kapotou sice standardní dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, jeho výkon byl ale posílen na 601 koní a točivý moment na 840 Nm. Zrychlení z klidu na 100 km/h se tak odehraje za pouhých 4,9 sekundy, což je s přihlédnutím k hmotnosti vozu, která je 2 560 kilogramů, obdivuhodné. Jen omezovač rychlosti zůstal nezměněn. Zrychlení zastaví ve 250 km/h.

Ačkoliv jde o aristokratického elegána, i on umí zahrát parádní zvukové divadlo. Postará se o něj zbrusu nové výfukové potrubí, jehož dva režimy je možné ovládat přímo z kabiny vozu. Podle dostupných informací je jeden režim ostrý, hlučný a trošku děsivý; druhý pro změnu nasadí baryton, který vám nažene husí kůži.

A konečně se dostáváme k vskutku jedinečnému designu. Na první pohled ho charakterizuje extrémní černé lakování karoserie. Rolls-Royce prý použil speciální proces lakování a leštění, jehož výsledkem je tato podle něj „nejčernější barva, jaká kdy na produkčním voze byla použita“. Černé je tu vše. Střecha, kožené čalounění, lak, ale také soška Spirit of Ecstasy je oblečena do černého chromu. Extrémně tmavý interiér pak rozbíjí jen několik detailů, které jsou zářivě oranžové.

Velmi se nám líbí detail, který Rolls-Royce rád zmiňuje. Speciálním zatmavením prošly i výdechy klimatizace, na něž byla použita valorizační metoda. Díky ní prý tyto díly nikdy nevyblednou.